Вторник, 17 ноября 2020 года

Як ретрит за підтримки проекту "Я зможу!" змінює життя. Блог учасниці табору

13 июня, 2019 16:20
Як ретрит за підтримки проекту "Я зможу!" змінює життя. Блог учасниці табору | AIDS.UA
Перезавантаження, натхнення, мотивація – як метод вирішення своїх життєвих проблем, відновлення жіночої енергії і впевненості у собі. Вже вчетверте БО «Позитивні жінки» впроваджують ретрит* (період особистого чи групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою) для жінок, які живуть з ВІЛ.

Цього разу ретрит було організовано за підтримки проекту "Я зможу!" у Карпатському Буковелі не тільки для клієнток групи «Киянка+», а й для представниць групи взаємодопомоги «Дніпрянка+». Серед учасниць багато тих, хто постраждали від різних видів насильства, і більшість з них на даний час перебувають у дніпровському шелтері «Нова я».

"Моє ім’я Тетяна. Мені 38 років. Коли запропонували прийняти участь у ретриті дуже здивувалася, бо майже все життя вважала, що не варта поваги. Так склалося, що в родині я не відчувала любові до себе, бо батьки завжди лаялись, та билися. Я була для них тягарем, як казав мій тато.

Щоб якось зберегти себе я вийшла заміж за першого хлопця з яким склалися відносини. Він дав мені те чого не давали батьки. Як тоді мені казалось – це була любов. З першого дня він контролював мене, а я приймала це за турботу. Дзвінки від подруг, родичів, час повернення з роботи, витрачені гроші, покупки, зачіску, приготування їжі, майже все це треба було робити з його згоди. Якщо я була не згідна, то він кричав, погрожував, а іноді виштовхував за двері.

Народила я першу дитину, хлопчика, та нічого не змінилося, тільки стало ще важче. Бо з малою дитиною шукати прихисток не легко. З батьками відносини не підтримувала, бо з їх боку не було бажання. Через 3 роки народила доньку, і майже через рік чоловік вже не стримався та побив мене і 4-річного сина. Дитину місяць не відводила до дитячого садочку, бо був весь у синцях. На той час я розуміла, що щось не так, але не знала до кого звертатися. Діти підростали, я знайшла роботу. Чоловік продовжував пиячити, лютувати, та бити мене, а інколи і дітей.

До «Позитивних жінок» м. Дніпро  мене  привела моя начальниця, яка мені допомогала якось впоратися з ситуацією. Я перший раз в житті прийняла самостійне рішення та покинула чоловіка, не зважаючи на його погрози. Переїхала в Шелтер  розташований на базі організації «Позитивні жінки» м. Дніпро з двома дітьми - Даниїлом (16 років) та Антоніною (12 років). За півроку перебування у Шелтері моє ставлення до себе змінилося. Мене навчили замислюватися над тим, що я – особистість, я маю право бути щасливою. Робила перші кроки на зустріч до своєї внутрішньої жінки. А можливість зануритися у жіночі практики на ретріті настільки підсилили  всі ті знання, які я набула за довгий період роботи у Шелтері. 

Чарівний дух Карпат, тренерка, жіноче коло, водоспад, гори, розмови біля каміну, гітара та пісні, чани -  наче пігулка вилікували моє розбите серце. Я впевнена в тому, що я можу бути щасливою! Я навчилася мріяти! Я буду жити не за ради когось, а в першу чергу – для себе. І я вже відчуваю – світ біля мене змінюється.

Дуже вдячна всім хто допомагав, щоб цей ретріт відбувся!

 P.S Після повернення змінила роботу, та житло. ( на це було важко наважитися)"

Другие жизнь с вич
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
 • Немецкое общество международного сотрудничества (GIZ)
  Много лет ведет в Украине масштабные кампании социальной рекламы и курирует ряд образовательных проектов по теме СПИДа.
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
Весь список