Вторник, 17 ноября 2020 года

У Карпатах відбувся ретрит для ВІЛ-позитивних жінок за підтрмки проекту "Я зможу!"

11 июня, 2019 17:39
У Карпатах відбувся ретрит для ВІЛ-позитивних жінок за підтрмки проекту "Я зможу!" | AIDS.UA
Проект «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук підтримав ретрит* для ВІЛ-позитивних жінок, що відбувся у Карпатах на початку червня. Ретрит (від англ. retreat) — період особистого чи групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою. Учасницями заходу, до якого долучився проект «Я зможу!», стали 13 жінок з м. Дніпра та 15 жінок з м. Києва, які живуть з ВІЛ та мають невиліковні захворювання чи інвалідність.

Серед них були внутрішньо переміщені особи, які переживають посттравматичний синдром; жінки, які зіткнулись з дискримінацією і насильством та перебувають у шелтері «Новая Я» у м. Дніпро; матері-одиначки, багатодітні матері, жінки у яких є особливі діти.

Цілями заходу, організованого БО «Позитивні жінки», є подолання внутрішньої стигми жінками, які живуть з ВІЛ, а також попередження та подолання наслідків психологічного, фізичного, фінансового та сексуального насильства над жінками.

Фокус ретриту спрямований на відновлення, розширення світогляду і розвиток впевненості в собі шляхом усвідомлення своїх сильних і слабких сторін, а також їх трансформацію.

Основним правилом під час ретриту був «Час Мовчання» – всі три дні без ґаджетів, соціальних мереж, без зв’язку з зовнішнім світом з метою досягти ментального розвантаження.

У повсякденному житті іноді трапляються ситуації, в яких жінка залишається сама з невизначеним баченням майбутнього, і не усвідомлює реального завершення тяжких та нестерпних обставин, тоді життя стає сірим і спустошеним. Небезпечна хвороба, що звалюється на неї, чи її рідних, або насильницькі дії когось із членів сім’ї також є складним випробуванням. Завдяки ретриту жінка має змогу розібратися у своїх проблемах, знову вибудувати по цеглинці свій внутрішній світ та надихнутися на нові здобутки. Ось враження деяких жінок, які скористалася такою нагодою і відвідали триденний ретрит:

«Ці три дні були неймовірними, сповненими щирих посмішок, позитивних емоцій та подолання особистих страхів. Після того, як у мене з’явилось бачення того, чого не могла усвідомити без ретриту, я очистила свідомість, відповіла на запитання «Хто я?» і куди мені треба рухатися, зрозуміла, що мене чекає довге і щасливе життя! Я змогла зробити «cut» між своїм минулим і майбутнім», – поділилася враженнями учасниця Ольга.

Всі ці дні жінки працювали над підвищенням емоційної стабільності, встановлюючи зв'язок зі своєю внутрішньою силою та потенціалом. Вони мали змогу абстрагуватися від буденних проблем та, як наслідок, побачити вихід із них. Кожна учасниця ретриту стала менторкою для іншої, ділячись своїми історіями, досвідом та переживаннями. Жінки надавали одна одній взаємопідтримку та поштовх до виходу із кризисних ситуацій.

У програму ретриту були включені вправи, заняття та активності, що націлені на психологічне, духовне та фізичне відновлення. В результаті учасниці навчились взаємодіяти з емоціями, які безпосередньо впливають на якість життя, здоров'я та реалізацію цілей, підвищили рівень ефективності комунікації з іншими людьми. Більшість відмічають у себе відродження бажання до позитивних змін у житті.

«Я їхала змученою, втомленою, скривдженою життям і з купою знаків питання в голові, а повернулася я радісною, усміхненою, задоволеною життям. Пройшов лише тиждень після ретриту, та мені всі вже кажуть, що я змінилася, що я сяю і це дуже помітно. Щось змінилося в моїх очах, щось змінилося в мені, і ці зміни позитивні. Зараз я з радістю дивлюся у майбутнє і знаходжуся в передчутті своїх нових перемог», – говорить Олена, учасниця заходу.

Разом з іншими вона мала можливість по-іншому поглянути на своє життя, здійснити переоцінку цінностей, навчилися врегульовувати та цінувати свій внутрішній світ, приділяти більше уваги душевній рівновазі, а також окреслювати психологічні та фізичні кордони, приймати себе та свої потреби.

БО «Позитивні жінки» планують продовжувати цю практику та долучати до участі жінок, що живуть з ВІЛ, із інших регіонів, в яких працюють групи взаємодопомоги «Киянка+».

Другие жизнь с вич
Весь список