Среда, 17 июля 2019 года

Жінки та ВІЛ: цю тему обговорюватимуть у вересні у Карпатах провідні фахівці та активістки з усієї України

Всеукраинская Сеть ЛЖВ,   14 сентября, 2017 20:22
Жінки та ВІЛ: цю тему обговорюватимуть у вересні у Карпатах провідні фахівці та активістки з усієї України | AIDS.UA
Автор: Позитивні жінки
Жінки та ВІЛ: цю тему обговорюватимуть у вересні у Карпатах провідні фахівці та активістки з усієї України

ВІЛ-інфекція в Україні продовжує поширюватися: в порівнянні з минулим роком темпи поширення виросли на 5,5%. У структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції серед осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції переважає статевий шлях. За 6 місяців 2017 р. його рівень досяг 63,7% проти 59,8% за відповідний період минулого року. Також підвищився рівень захворюваності на СНІД. Майже половину від загальної кількості ВІЛ-інфікованих становлять жінки. Жінки є більш вразливими до ВІЛ-інфекції як фізично, так і психологічно: на психологічну вразливість впливають патріархальні гендерні стереотипи, все ще високий рівень дискримінації ВІЛ-позитивних людей та низький рівень життя. Як подолати проблеми, з якими стикаються жінки, які живуть з ВІЛ; як посилити розвиток гендерно-орієнтованих послуг та доступ до них; як сформувати в суспільстві відповідальне ставлення до власного здоров'я – це найгарячіші теми, які обговорюватимуться на Форумі. Також одна з тем, заявлених до обговорення: Стамбульська конвенція та вимоги для її ратифікації в Україні. Насильство є одним з факторів поширення ВІЛ серед жінок.

«Кожен день жінки та дівчата, які живуть з ВІЛ, стикаються з проблемами, які пов’язані зі збереженням їх здоров’я та якістю життя, з недостатньою якістю сервісів, з дискримінацією і нечутливістю до їх особливих потреб. Однією з найважливіших задач нашого Форуму є наснажити та об’єднати жінок в їх прагненні до відстоюванні своїх прав на здоров’я, повагу, повноцінне суспільне життя. Ми віримо, що саме жінки є тією рушійною силою, яка здатна змінювати світ на краще» - говорить Наталія Тигач, виконавча директорка БО «Позитивні жінки».

Результатом Жіночого Форуму стане Резолюція, яка буде сформована відповідно до потреб, які зараз мають ВІЛ-позитивні жінки, та спрямована до відповідних Міністерств та партнерських організацій, а також слугуватиме дороговказом для БО «Позитивні жінки» у діяльності протягом наступного року.

Проведення 3-го Національного жіночого форуму з ВІЛ та СНІД в Україні стало можливим завдяки підтримці наших партнерів, а саме: проекту USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», який впроваджується в Україні міжнародною організацією Пакт (Pact) у партнерстві з Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360), Представництва UNAIDS в Україні, ООН Жінки, БО «МЕРЕЖА», представництво «Еббві Біофармасьютікалз Гмбх в Україні», Програми розвитку ООН в Україні. Інформаційним партнером заходу є сайт www.aids.ua.  

Для довідки: БО «Позитивні жінки» створена у травні 2011 року, зареєстрована 1 лютого 2013 року. Організація має представниць у 14 регіонах України.

Веб-сайт: www.women-union.org.ua, сторінка Форуму https://www.facebook.com/womenhivforum/.

Другие новини
Материалы по теме
 • Коалиция ВИЧ-сервисных организаций
  Объединяет десятки организаций из всех регионов Украины, которые работают в сфере снижения вреда от употребления наркотиков, первичной и вторичной профилактики ВИЧ, ухода и поддержки людей, которые живут с ВИЧ.
 • Позитивные женщины
  Организация объединяет украинских женщин, которых коснулась эпидемия ВИЧ/СПИДа.
 • Международный Альянс по ВИЧ/СПИДу в Украине
  Миссия Альянса - cнижение распространения ВИЧ-инфекции и смертности от СПИДа и уменьшение негативного влияния эпидемии путем поддержки общественного противодействия эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Свет надежды (Полтава)
  Редкий пример безусловного признания властью роли неправительственной организации в социальной сфере отдельно взятого региона.
 • Пациенты Украины (UCAB)
  Работа организации направлена на то, чтобы обеспечить всех пациентов Украины эффективным лечением.
Весь список