Четверг, 19 ноября 2020 года

Завтра під Київським апеляційним господарським судом пацієнти з ВІЛ встановлять гільйотину

10 мая, 2017 22:17
Судді чи кати? Активісти встановлять під будівлею Київського апеляційного господарського суду символічну плаху з сокирою та запропонують суддям вибір: стратити чи врятувати життя 125 тисяч ВІЛ-інфікованих українців.

Акція та прес-брифінг відбудуться у четвер, 11 травня, о 9:30 під приміщенням Київського апеляційного господарського суду за адресою: вул. Шолуденка, 1. Контактні особи: Ірина Василенко, +380 50 133 2134, ivasylenko@gmail.com, Леся Рибаченко, +380 98 456 6979, l.rybachenko@prhouse.com.ua, Наталя Красненкова, +380 67 465 5426, krasnenkova@prhouse.com.ua.

Активісти вимагатимуть справедливого розгляду позову Мережі ЛЖВ щодо скасування необґрунтованих вічнозелених патентів на брендовий дорогий препарат «Лопінавір»/«Ритонавір» (Алувіа). Через існування формальних патентів на український ринок не можуть вийти більш дешеві аналоги ліків проти ВІЛ, а відтак 125 тис. українців не можуть отримати лікування. Всіх забезпечити дорогими ліками держава не в змозі.

Учасники прес-брифінгу:

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Мережі ЛЖВ;

Микита Трофименко, юрисконсульт Мережі ЛЖВ;

Сергій Дмитрієв, директор політики та адвокації Мережі ЛЖВ;

Олександра Волгіна, активіст, ВІЛ+ пацієнт.

Розгляд справи відбудеться 11 травня о 10:30.

До відома журналістів, які бажають взяти участь у засіданні суду: номер справи – 910/10050/16 за головуванням судді Сотнікова С. В. (зал судових засідань № 3).

31 травня 2016 року ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» подала до Господарського суду м. Києва позов щодо визнання патентів на препарат «Лопінавір»/»Ритонавір» недійсними. Позовні вимоги Мережі ЛЖВ обґрунтовані наступним: оскаржувані патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а юридична монополія компанії-патентовласника (AbbVie Inc., США) дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава наразі тратить $19,5 млн щороку на закупівлю одного тільки «Лопінавіру»/»Ритонавіру», забезпечуючи потреби 26 тис. пацієнтів із ВІЛ. У разі скасування патенту держава може закуповувати цей препарат за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік $6 млн. Це потенційно дозволить надати безкоштовне лікування ще 125 тис. хворих на ВІЛ пацієнтів.

6 березня 2017 року Господарський суд м. Києва відхилив позов, не призначивши навіть експертизу патентів на відповідність вимогам законодавства. Причини відмови: оскаржувані патенти не порушують права або захищені законом інтереси позивача, як пацієнтської організації, і, на думку суддів, не доведено, що у випадку скасування патентів ціна на препарат буде знижена. Причини відмови є абсолютно необґрунтованими й суперечливими з юридичної точки зору.

AIDS.ua

Другие новини
Весь список