Четверг, 19 ноября 2020 года

Як діяти ВІЛ-позитивним жінкам, якщо медики відмовляються приймати у них пологи

Онлайн-журнал Гречка,   10 февраля, 2016 19:41
<p>Відмова приймати пологи у ВІЛ-позитивної жінки може тягнути за собою кримінальну відповідальність&nbsp;</p>
Відмова приймати пологи у ВІЛ-позитивної жінки може тягнути за собою кримінальну відповідальність 
Відділ аналітики та адвокації КОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» поради щодо того як діяти ВІЛ-позитивним жінкам, якщо медики відмовляються приймати у них пологи.

Право на належну медичну допомогу гарантує ст. 49 Конституції України. Також воно передбачене: Цивільним кодексом України (ст. 284), Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 No 2801-XII (ст. 6, 8, 33, 38).

Цим же законом (ст. 78) передбачено обов'язок медичних працівників надавати своєчасну та кваліфіковану медичну і лікарську допомогу.

Крім того, статтею 16 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» від 12.12.1991 No 1972-XII, прямо передбачено, що забороняється відмова у наданні медичної допомоги та обмеження інших прав на підставі ВІЛ-позитивного статусу людям, які живуть p ВІЛ, а також обмеження прав їхніх рідних і близьких на цій підставі.

Слід зазначити, що така відмова може тягнути за собою кримінальну відповідальність передбачену ст. 139 Кримінального кодексу України.

Знання своїх прав дасть можливість уникнути подібних ситуацій та зберегти своє здоров'я.

З сайту КОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»

Онлайн-журнал Гречка..

 

Другие новини
Весь список