Четверг, 19 ноября 2020 года

ВІЛ-позитивні жінки України, разом з жінками з 11 країн Східної Європи та Центральної Азії, проводять першу спільну кампанію проти насильства над жінками

Позитивні жінки,   26 ноября, 2015 09:43
<p>В Україні проходить кампанія &laquo;Насильству немає виправдання&raquo;, яку організували ВІЛ-позитивні жінки з 11 країн Східної Європи та Центральної Азії.&nbsp;</p>
В Україні проходить кампанія «Насильству немає виправдання», яку організували ВІЛ-позитивні жінки з 11 країн Східної Європи та Центральної Азії. 
25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, ВБО «Позитивні жінки» дали старт кампанії «Насильству немає виправдання», яку організували ВІЛ-позитивні жінки з 11 країн Східної Європи та Центральної Азії. Україна - одна з цих країн.

Насильство є ключовим фактором ризику інфікування ВІЛ у жінок, у тому числі секс-робітниць, жінок, що вживають наркотики, трансгендерних та інших жінок. Глобальні та регіональні оцінки насильства щодо жінок і пов'язаних з ними наслідків для здоров'я показують, що це є значною проблемою. За даними ВООЗ, майже третина всіх жінок піддавалися фізичному та/або сексуальному насильству з боку своїх партнерів, і майже 40 відсотків усіх вбивств жінок у всьому світі вчинені їх партнерами. В Україні щорічно насильницькою смертю вмирає в середньому тисячу жінок - близько трьох жінок у день.

ВІЛ-позитивні жінки виступають проти насильства, тому що:

 • Насильство щодо жінок - це порушення прав людини.
 • Жінки, що піддаються насильству, входять до групи підвищеного ризику до інфікування ВІЛ.
 • Жінки, що живуть з ВІЛ, та уразливі до ВІЛ, частіше піддаються насильству.
 • Насильство знижує ефективність заходів у відповідь на епідемію ВІЛ та СНІД, оскільки обмежує доступ до необхідних послуг. 

В Україні в кампанії беруть участь 25 міст: Київ, Рівне, Одеса, Південне, Балта, Болград, Біляївка, Кодима, Котовськ, Комінтернівське, Житомир, Новоград-Волинський, Бердичів, Коростень, Суми, Черкаси, Київ, Кіровоград, Миколаїв, Чернігів, Запоріжжя, Краматорськ та Кривий Ріг.

Мета кампанії «Насильству немає виправдання»: Змінити сприйняття насильства як побутовий норми у жінок регіону Східної Європи та Центральної Азії.

Завдання кампанії:

 • Мобілізувати жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, навколо ідеї про те, що насильство не є нормою, йому немає виправдання і саме жінка повинна перестати його приймати.
 • Підвищити мотивацію жінок і дівчаток, які перебувають у загрозі або пережили насильство, у зверненні за допомогою і підтримкою.
 • Актуалізувати проблеми гендерного насильства і поліпшити розуміння зв'язку між гендерною рівністю, ВІЛ і насильством.

Основні заходи:

 • Проведення прес-конференцій та/або круглих столів, вуличних акцій, флеш-мобів.
 • Організація дискусійних, творчих і навчальних майданчиків на тему гендерного насильства: міні-тренінги, жіночі клуби, живі бібліотеки, заняття з арт-терапії, фото-сесії для жінок, які пережили насильство, соціальні кіно-клуби; монтування та демонстрація соціальних відео-роликів; проведення соціальних опитувань.
 • Розповсюдження друкованих матеріалів на тему гендерного насильства та інформації про пункти надання допомоги.
 • Створення, друк та розповсюдження буклету з історіями жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, та які пережили насильство.
 • Проведення інформаційної кампанії в соціальних мережах 
Кампанія проводиться при фінансовій підтримці: UNDP Istanbul Regional Hub, UN Women Multi-Country Office in Central Asia, UNAIDS Country office in Ukraine.

Національна координаторка: Олена Стрижак, elenas@ukr.net

Додаткову інформацію щодо заходів по кожному місту можна знайти на сайті ВБО «Позитивні жінки» www.women-union.org.ua

Контактна особа: Аліна Ярославська, +38 (067) 630-35-34, linayaroslavska@gmail.com

ВБО Позитивні жінки

Другие новини
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
 • Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS
  Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS - международный проект, запущенный в Бельгии в 2004 году.
 • Молодежный проект TEENERGIZER
  Площадка для подростков и молодёжи.
 • Международный Альянс по ВИЧ/СПИДу в Украине
  Миссия Альянса - cнижение распространения ВИЧ-инфекции и смертности от СПИДа и уменьшение негативного влияния эпидемии путем поддержки общественного противодействия эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
Весь список