Вторник, 17 ноября 2020 года

Ужгород приєднався до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Карпатський Об'єктив ,   1 декабря, 2015 19:13
<p>На Закарпатті за 10 місяців 2015 року зареєстровано 63 нових випадки інфікування <b>ВІЛ</b>.</p>
На Закарпатті за 10 місяців 2015 року зареєстровано 63 нових випадки інфікування ВІЛ.
Автор: Фото: Карпатський Об'єктив
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. За даними ООН, Україна продовжує тримати лідерство серед європейських країн за поширеністю ВІЛ та СНІДу. Щодня позитивний результат на ВІЛ отримує 51 українець.

Що стосується Закарпаття, то за 10 місяців 2015 року в області зареєстровано 63 нових випадки інфікування ВІЛ. Діагноз СНІД встановлено 45 особам.

На щастя, показники поширеності ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області залишаються найнижчими в Україні. Станом на 01 жовтня 2015 року даний показник по області склав 33,2 на 100 тис. населення проти 298,7 на 100 тис. населення по Україні.

Станом на 1 листопада 2015 року на диспансерному обліку в області перебувають 418 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 124 - хворі на СНІД. Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями - 44, з яких діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено 8 особам.

Щорічно у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в обласному центрі проводять безліч заходів, метою яких є привернення уваги людей до цієї хвороби.

Сьогодні, 1 грудня, на площі Театральній, відбулася інформаційна акція Товариства Червоного Хреста.

«Такі акції проводяться у всіх регіонах України. Присвячені вони Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, - розповіла голова обласного осередку Товариства ЧХ України Іванна Сабо. - Наразі ми роздаємо просвітницьку літературу, щодо профілактики ВІЛ-інфекції. Окрім того вже традиційно розігруємо «Щедрий квиток», з метою залучення благодійної допомоги. Найголовніше в цей день - це привернути увагу суспільства та нагадати про страшну недугу, яка охопила Україну».

Відтак в центрі міста відбувся флешмоб-реквієм за померлими від СНІДу. В знак пам'яті, працівники Червоного Хреста та прості перехожі, запалили лампадки. За словами активістів, які прийшли на цю акцію, такі просвітницькі заходи, насправді є дуже важливими, оскільки спрямовані на те, щоб попередити людей про ризик інфікування СНІДом і навчити їх уникати небезпеки. 

Карпатський Об'єктив

 

Другие новини
Весь список