Вторник, 17 ноября 2020 года

Українцям презентували ліки від байдужості

17 мая, 2019 15:59
Українцям презентували ліки від байдужості | AIDS.UA
До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, що традиційно відзначається у третю неділю травня, активісти презентували унікальні «Ліки від байдужості».

Біля Меморіалу «Червона стрічка» за участі експертів, представників влади, громадськості та ЗМІ відбулася акція «Ліки від байдужості». Усі учасники заходу отримали стилізовані під ліки коробочки із сувеніром у формі серця як символа небайдужості та толерантності.

«Сьогодні вбиває не ВІЛ, а байдужість, – переконаний Дмитро Шерембей, Голова БО «100% життя». – Завдяки сучасній терапії, ВІЛ-позитивні люди можуть захистити себе й оточуючих та жити на 100%. Однак реальність доводить, що для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу одних медичних засобів недостатньо. Тому ми роздаємо сьогодні українцям «Ліки від байдужості» та закликаємо кожного бути уважними до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких, регулярно проходити тестування на ВІЛ та переконувати це робити інших».

Акція дала старт Європейському тижню тестування, який в Україні проводить Центр Громадського здоров'я МОЗ України з 17 по 24 травня 2019 року.

«Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Але це можливо лише за двох умов – своєчасне виявлення хвороби та систематичне вживання ліків. Центр громадського здоров’я спільно з партнерами робить тестування на ВІЛ доступнішим та пропагує відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Сьогодні розпочинається Європейський тиждень тестування. В його рамках перевірити свій ВІЛ-статус буде ще простіше: у Києві та інших містах країни працюватимуть пересувні лабораторії – знайдіть 15 хвилин та подбайте про своє майбутнє», – коментує Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров’я МОЗ.

У Києві пройти тестування можна і в стаціонарних кабінетах довіри Київського міського ценру СНІДу. Цього тижня почав працювати новий кабінет у самому центрі столиці на Володимирській, 43.

 «Я вірю в те, що  кожна людина, незалежно від діагнозу, має право на життя. Ми занадто довго існували в реальності, коли люди з ВІЛ стояли в самому кінці списку, були змушені приховувати свій статус і навіть не сподівалися на якісне надання послуг. Роками нас змушували повірити в те, що наші пацієнти варті лишень занедбаних лікарень, неуважних лікарів і лікування низької якості. Але ми від свого не відступили. Не здалися і люди з ВІЛ та їхні близькі. І сьогодні ми можемо впевнено сказати, що наші пацієнти можуть розраховувати на найкращих лікарів, сучасне обладнання і новітні технології. До слова, на мапі Києві з’явилась нова точка для безкоштовного тестування. У нашому навчально-освітньому центрі Фонду на Володимирській, 43 кожен охочий може прийти в кабінет експрес-тестування на ВІЛ і  всього за 15 хвилин- пройти його безкоштовно і анонімно», — підкреслює Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук.

Коротка довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оновленими оціночними даними, на початок 2019  року в країні проживає близько 200 тисяч  ВІЛ-позитивних людей. За період 1987–2018 рр. в країні зафіксовано 48 456 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 65,6%. Вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя. Станом на 1 січня 2019 року 102 432 особи отримувало терапію, тоді як ще у 2009 році - 15 871 особи.  Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним.
Другие новини
 • Центр Знаний
  Платформа для распространения лучших практик по профилактике ВИЧ/СПИДа среди подростков групп риска.
 • Украинский центр контроля за социально опасными заболеваниями
  Подчиняется Министерству здравоохранения Украины
 • Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS
  Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS - международный проект, запущенный в Бельгии в 2004 году.
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Право на здоровье
  Международная организация, основанная в 1990 году группой врачей-волонтеров, которая работает в сфере здравоохранения и защиты прав человека.
Весь список