Вторник, 17 ноября 2020 года

У США вперше пересадили нирку від ВІЛ-позитивного пацієнта іншому

Зеркало недели,   29 марта, 2019 20:30
У США вперше пересадили нирку від ВІЛ-позитивного пацієнта іншому | AIDS.UA
Вперше в світі в американському штаті Меріленд пересадили нирку від одного ВІЛ-позитивного пацієнта іншому. Про це повідомляє BBC. Операцію провели в лікарні імені Джона Хопкінса. Після пересадки обидва пацієнта відчувають себе добре.

"Вперше в світі людині з ВІЛ дозволили пожертвувати нирку", - сказав доктор Доррі Сегев.

Раніше вважалося, що ВІЛ має дуже високий фактор ризику захворювання нирок у донора. Але нові види антиретровірусних препаратів, які використовуються для лікування захворювання, вважаються безпечними для нирок.

За словами лікаря Крістін Дюранд, така операція не тільки розвиває медицину, а й змушує громадськість подивитися на ВІЛ інакше.

На початку березня медики з Великої Британії повідомили про те, що їм вдалося досягти другого в історії випадку зцілення від ВІЛ. Дослідники пересадили пацієнтові кістковий мозок від донора з природженою стійкістю до вірусу.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частинки ВІЛ за допомогою "коктейлю" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Дзеркало тижня

Другие новини
Материалы по теме
Весь список