Суббота, 20 июля 2019 года

У США вперше пересадили нирку від ВІЛ-позитивного пацієнта іншому

Зеркало недели,   29 марта, 2019 20:30
У США вперше пересадили нирку від ВІЛ-позитивного пацієнта іншому | AIDS.UA
Вперше в світі в американському штаті Меріленд пересадили нирку від одного ВІЛ-позитивного пацієнта іншому. Про це повідомляє BBC. Операцію провели в лікарні імені Джона Хопкінса. Після пересадки обидва пацієнта відчувають себе добре.

"Вперше в світі людині з ВІЛ дозволили пожертвувати нирку", - сказав доктор Доррі Сегев.

Раніше вважалося, що ВІЛ має дуже високий фактор ризику захворювання нирок у донора. Але нові види антиретровірусних препаратів, які використовуються для лікування захворювання, вважаються безпечними для нирок.

За словами лікаря Крістін Дюранд, така операція не тільки розвиває медицину, а й змушує громадськість подивитися на ВІЛ інакше.

На початку березня медики з Великої Британії повідомили про те, що їм вдалося досягти другого в історії випадку зцілення від ВІЛ. Дослідники пересадили пацієнтові кістковий мозок від донора з природженою стійкістю до вірусу.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частинки ВІЛ за допомогою "коктейлю" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Дзеркало тижня

Другие новини
Материалы по теме
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS
  Дизайнеры против СПИДА/Designers Against AIDS - международный проект, запущенный в Бельгии в 2004 году.
 • Международный Альянс по ВИЧ/СПИДу в Украине
  Миссия Альянса - cнижение распространения ВИЧ-инфекции и смертности от СПИДа и уменьшение негативного влияния эпидемии путем поддержки общественного противодействия эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Дорога к дому
  Одна из старейших и самых уважаемых благотворительных организаций в независимой Украине.
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
Весь список