Понедельник, 23 ноября 2020 года

У Львові відбудеться прес-брифінг організаторів Першого Національного жіночого форуму з ВІЛ та СНІДу

7 июля, 2015 09:16
<span>8 липня відбудеться прес-брифінг організаторів форуму</span>
8 липня відбудеться прес-брифінг організаторів форуму
Автор: facebook.com/womenhivforum/
8 липня у Львові відбудеться прес-брифінг організаторів Першого Національного жіночого форуму з ВІЛ та СНІДу з міжнародною участю.

Під час заходу організатори та партнери представлять цілі і завдання Форуму, очікувані результати та подальші кроки після його проведення. Контактна особа: Аліна Ярославська, +380 67 630 3534, alina.yaroslavska@yahoo.com.

Брифінг відбудеться 8 липня, о 9:00 у готелі "Дністер", мала конференц-зала, 1-й поверх, за адресою: вул. Матейка, 6, м. Львів.

У прес-брифінгу візьмуть участь:

 • Ірина Борушек, голова правління ВБО "Позитивні жінки";
 • Ван Нгуен, Глава офісу Координатора системи ООН в Україні (Nguyen Thi Ngoc Van, Director of the UN Resident Coordinator's Office);
 • Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради ВБО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ";
 • Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук "АНТИСНІД";
 • Олена Білоконь, представниця Євразійської Жіночої мережі зі СНІДу.

"На сьогодні в Україні кількість ВІЛ-інфікованих жінок перевищує кількість чоловіків. Безумовним чинником цього процесу є недостатня увага до гендерних аспектів, пов’язаних з розвитком епідемії ВІЛ/СНІД. Жіноче лідерство має зіграти ключову роль у призупиненні цієї тенденції і епідемії взагалі, бо ми, жінки – лідерки, чітко усвідомлюємо, що боротьба з ВІЛ, гендер і права людини, особливо жінок і дівчат, є невід’ємними складовими однієї проблеми. Тому нам необхідно взяти на себе роль лідерів для досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття в нашому регіоні", – говорить Ірина Борушек, голова правління ВБО "Позитивні жінки".

Цілі розвитку тисячоліття – це вісім міжнародних цілей розвитку, прийнятих у 2001 році країнами-членами ООН, і яких заплановано досягнути до кінця 2015 року. І п’ята ціль – це обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів.

Чи досягла Україна поставлених цілей, і що буде поставлено на Порядок денний після 2015 року – про це та про інші дотичні проблеми говоритимуть учасники Форуму. За даними, опублікованими в останньому бюлетені Міністерства охорони здоров’я "ВІЛ-інфекція в Україні", зазначається суттєвий приріст вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції за рахунок жінок зі статевим шляхом інфікування. Практично в усіх регіонах України спостерігається негативна тенденція до збільшення випадків пізнього виявлення осіб з клінічними ознаками ВІЛ-інфекції (у ІІІ-ІV стадіях) серед вагітних (по Україні – 16,9%).

Організаторами Першого Національного жіночого форуму виступає ВБО "Об'єднання жінок України, яких торкнулася епідемія ВІЛ". Організація "Позитивні жінки", створена в 2011 році в Україні, об'єднує жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, для створення рівних можливостей участі у прийнятті рішень на всіх рівнях та з метою формування активної життєвої та громадянської позиції.

Другие новини
 • UNODC
  Управление ООН по наркотикам и преступности.
 • Фонд профилактики химических зависимостей и СПИДа
  Ведет программы профилактики наркомании и СПИДа, а также предоставляет психологическую и социальную помощь наркозависимым пациентам и людям, пострадавшим от эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • AIDS Healthcare Foundation (AHF)
  AHF основана в 1987 международная организация по борьбе со СПИДом, которая сегодня ведет свою работу в 36 странах мира.
 • Коалиция ВИЧ-сервисных организаций
  Объединяет десятки организаций из всех регионов Украины, которые работают в сфере снижения вреда от употребления наркотиков, первичной и вторичной профилактики ВИЧ, ухода и поддержки людей, которые живут с ВИЧ.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
Весь список