Среда, 18 ноября 2020 года

У Кропивницькому вчитимуть розкривати дитині статус ВІЛ

Онлайн-журнал Гречка,   14 августа, 2016 10:09
Фахівці навчить дорослих говорити про ВІЛ дітям
Фахівці навчить дорослих говорити про ВІЛ дітям
Як правильно сказати дитині, що в неї ВІЛ+? Чи як пояснити, що у її батьків позитивний статус?

Активісти Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ» у Кропивницькому ініціювали навчання для батьків і фахіців, щодо вміння правильно розкривати дитині статус ВІЛ.

Як правильно сказати дитині, що в неї ВІЛ+? Чи як пояснити, що у її батьків позитивний статус? На жаль, більшість дорослих не знають відповіді на ці запитання, тому інколи просто замовчують, щоб, як вони гадають, не нашкодити дитині. Однак, як показує практика, завжди знаходяться "бажаючі" розкрити статус дитині, повідомляють на сайті організації.

- У мене ВІЛ, але моя дитина про це не знала. Я довго думала, чи казати їй. Чекала поки вона стане дорослішою, щоб потім поговорити. Та одного вечора донька прибігла додому заплакана. Вона розповіла, що дівчинка із сусіднього під'їзду почала її обзивати, що вона заразна, що в неї СНІД і вона незабаром помре. Насправді донька була здоровою, а ВІЛ-інфекція була лише в мене. Тоді була довга розмова із донькою, щоб пояснити їй, що таке ВІЛ, що можна приймати антиретровірусну терапію і жити... Знадобився певний період, щоб донька нормально на це реагувала, - розповідає клієнтка нашої організації Оксана (ім'я змінено).

Як допомогти дитині розібратися і не нашкодити? Як не сплутати батькам міфи і реальність про ВІЛ? Над цими питаннями у Кропивницькому працюватиме група спеціалістів - психолог, соціальні робітники Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», фахівці КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Спеціалісти обговорять та опрацюють модель розкриття дитині ВІЛ статусу. Навчальний тренінг такого рівня у Кропивницькому пройде вперше.

- Присутність ВІЛ-інфекції у родині, створює багато перешкод на шляху до гармонійного розвитку дитини. Кожна ВІЛ-позитивна дитина має право на повноцінне життя, на власний вибір свого майбутнього без додаткових обмежень. Процес розкриття статусу дитині потребує особливої уваги. Невід'ємною складовою у підтримці родини є створення високопрофесійної команди фахівців. Адже у процесі розкриття ВІЛ-статусу дитини, підтримки потребує кожен член родини, - зауважує тренер, психолог по роботі з дітьми і дорослими Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Катерина Панделі.

У Кропивницькому реалізуватиметься ця ідея за ініціативи Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та при підтримці Корпусу Миру США в Україні. Після занять батьків, фахівців та психолога, вперше в місті буде створено комплексну групу взаємодопомоги, яка надаватиме консультації та допомагатиме справлятися із цією ситуацією сім'ям, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу.

Онлайн-журнал Гречка

 

Другие новини
Материалы по теме
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
 • Позитивные женщины
  Организация объединяет украинских женщин, которых коснулась эпидемия ВИЧ/СПИДа.
 • Фонд профилактики химических зависимостей и СПИДа
  Ведет программы профилактики наркомании и СПИДа, а также предоставляет психологическую и социальную помощь наркозависимым пациентам и людям, пострадавшим от эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Фонд Рината Ахметова
  Системно занимается профилактикой, улучшением доступа к диагностике и лечению туберкулеза, который является одной из самых распространенных и опасных коинфекций у ВИЧ-позитивных людей.
 • Всеукраинская сеть людей, живущих с ВИЧ/СПИДом
  Объединяет граждан Украины, живущих с ВИЧ/СПИД, и защищает их права.
Весь список