Понедельник, 18 мая 2020 года

У Кропивницькому вчитимуть розкривати дитині статус ВІЛ

Онлайн-журнал Гречка,   14 августа, 2016 10:09
Фахівці навчить дорослих говорити про ВІЛ дітям
Фахівці навчить дорослих говорити про ВІЛ дітям
Як правильно сказати дитині, що в неї ВІЛ+? Чи як пояснити, що у її батьків позитивний статус?

Активісти Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ» у Кропивницькому ініціювали навчання для батьків і фахіців, щодо вміння правильно розкривати дитині статус ВІЛ.

Як правильно сказати дитині, що в неї ВІЛ+? Чи як пояснити, що у її батьків позитивний статус? На жаль, більшість дорослих не знають відповіді на ці запитання, тому інколи просто замовчують, щоб, як вони гадають, не нашкодити дитині. Однак, як показує практика, завжди знаходяться "бажаючі" розкрити статус дитині, повідомляють на сайті організації.

- У мене ВІЛ, але моя дитина про це не знала. Я довго думала, чи казати їй. Чекала поки вона стане дорослішою, щоб потім поговорити. Та одного вечора донька прибігла додому заплакана. Вона розповіла, що дівчинка із сусіднього під'їзду почала її обзивати, що вона заразна, що в неї СНІД і вона незабаром помре. Насправді донька була здоровою, а ВІЛ-інфекція була лише в мене. Тоді була довга розмова із донькою, щоб пояснити їй, що таке ВІЛ, що можна приймати антиретровірусну терапію і жити... Знадобився певний період, щоб донька нормально на це реагувала, - розповідає клієнтка нашої організації Оксана (ім'я змінено).

Як допомогти дитині розібратися і не нашкодити? Як не сплутати батькам міфи і реальність про ВІЛ? Над цими питаннями у Кропивницькому працюватиме група спеціалістів - психолог, соціальні робітники Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», фахівці КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Спеціалісти обговорять та опрацюють модель розкриття дитині ВІЛ статусу. Навчальний тренінг такого рівня у Кропивницькому пройде вперше.

- Присутність ВІЛ-інфекції у родині, створює багато перешкод на шляху до гармонійного розвитку дитини. Кожна ВІЛ-позитивна дитина має право на повноцінне життя, на власний вибір свого майбутнього без додаткових обмежень. Процес розкриття статусу дитині потребує особливої уваги. Невід'ємною складовою у підтримці родини є створення високопрофесійної команди фахівців. Адже у процесі розкриття ВІЛ-статусу дитини, підтримки потребує кожен член родини, - зауважує тренер, психолог по роботі з дітьми і дорослими Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Катерина Панделі.

У Кропивницькому реалізуватиметься ця ідея за ініціативи Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та при підтримці Корпусу Миру США в Україні. Після занять батьків, фахівців та психолога, вперше в місті буде створено комплексну групу взаємодопомоги, яка надаватиме консультації та допомагатиме справлятися із цією ситуацією сім'ям, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу.

Онлайн-журнал Гречка

 

Другие новини
Материалы по теме
 • Время жизни плюс
  Одна из первых общественных организаций, объединяющих ВИЧ-позитивных людей в Украине.
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
 • Коалиция ВИЧ-сервисных организаций
  Объединяет десятки организаций из всех регионов Украины, которые работают в сфере снижения вреда от употребления наркотиков, первичной и вторичной профилактики ВИЧ, ухода и поддержки людей, которые живут с ВИЧ.
 • AIDS Healthcare Foundation (AHF)
  AHF основана в 1987 международная организация по борьбе со СПИДом, которая сегодня ведет свою работу в 36 странах мира.
Весь список