Вторник, 17 ноября 2020 года

У Києві відбувся четвертий Національний жіночий форум з ВІЛ та СНІДу

Позитивні жінки,   26 октября, 2018 13:27
У Києві відбувся четвертий Національний жіночий форум з ВІЛ та СНІДу | AIDS.UA
Автор: Позитивні жінки
Четвертий Національний жіночий форум з ВІЛ та СНІДу з міжнародною участю пройшов у м. Ірпінь з 16 по 18 жовтня. Він об’єднав близько 60 учасників та учасниць, які працюють у сфері ВІЛ/СНІДу. Ініціатором та організатором Форуму, який вже став щорічним, виступила мережа жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ «Позитивні жінки».

Традиційно форум спрямований на підтримку жіночого лідерства у питаннях, пов’язаних з ВІЛ, та на формування адвокаційних цілей та пріоритетів організації на наступний рік.

У Форумі взяли участь не тільки жінки-активістки, які працюють у сфері ВІЛ, а й представники та представниці українських та міжнародних організацій, які працюють у сфері подолання епідемії ВІЛ та в сфері інтеграції гендерної рівності; представники та представниці влади. До заходу приєдналися учасниці Євразійської жіночої мережі зі СНІДу з Молдови, Казахстану та Білорусі.

На відкритті Форуму виступила докторка Уляна Супрун, в. о. Міністра охорони здоров’я: «Дуже важливо, щоб ви мали доступ і зв’язок з людьми у міністерстві, щоб ви могли надавати поради, щоб ви були учасницями робочих груп, адвокатами представниць своєї спільноти, своїх дітей, чоловіків, друзів. Я вас заохочую займатися багатьма справами, бо є розуміння, що така вузька річ, як ВІЛ, насправді охоплює значно більше і має великий вплив на цілу країну».

Другий день форуму відкрив Микола Поворозник, перший заступник Київського міського голови; Роман Гайлевич, директор ЮНЕЙДС в Україні; Наталія Нізова, радниця Міністра охорони здоров’я; Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% ЖИТТЯ», та Володимир Воронов, директор міжнародної брендингової агенції VORONOVAGENCY CORPORATE BRANDING. Агенція Володимира Воронова розробила новий брендбук для БО «Позитивні жінки».

Питання, які піднімалися на форумі, були присвячені таким важливим темам, як цілі сталого розвитку як інструмент адвокації прав жінок, які живуть з ВІЛ, бюджетна адвокація, право на здоров’я, валідація елімінації ВІЛ та сифілісу від матері до дитини, жінки та туберкульоз, інформаційна кампанія «Будь у курсі = будь захищена». Третій день був присвячений збереженню здоров’я самих активісток, використанню інструментів подолання стигми та дискримінації, побудові бізнес-моделі організації та/або власного бренду.

Перед учасницями виступила Уляна Пчолкіна, громадська діячка, телеведуча, українська професійна каратистка, фіналістка першого у світі конкурсу краси Miss Wheelchair World 2017. Уляна поділилася своєю історією та надихнула учасниць форуму власним прикладом – якщо ми справді хочемо бути щасливими та реалізованими, то ніякі обставини не можуть цього зупинити.

Проведення четвертого Національного жіночого форуму з ВІЛ та СНІДу в Україні з міжнародною участю стало можливим завдяки підтримці наших партнерів: БО «100% ЖИТТЯ», Програма з розвитку ООН в Україні, ООН Жінки в Україні, Фонд Олени Пінчук та МБО «Євразійська жіноча мережа зі СНІДу».

Позитивні жінки

Другие новини
Материалы по теме
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Свет надежды (Полтава)
  Редкий пример безусловного признания властью роли неправительственной организации в социальной сфере отдельно взятого региона.
 • Время жизни плюс
  Одна из первых общественных организаций, объединяющих ВИЧ-позитивных людей в Украине.
 • Дружественный доктор
  Онлайн-система поиска дружественных врачей для представителей ЛГБТ-сообщества.
 • Международный Альянс по ВИЧ/СПИДу в Украине
  Миссия Альянса - cнижение распространения ВИЧ-инфекции и смертности от СПИДа и уменьшение негативного влияния эпидемии путем поддержки общественного противодействия эпидемии ВИЧ/СПИДа.
Весь список