Пятница, 20 ноября 2020 года

Тяжкохворі пацієнти проведуть акцію протесту «Нас списав Кабмін»

Пациенты Украины,   29 февраля, 2016 13:46
<span class="textexposedshow"><span>Кабінет Міністрів України не перерозподілив кошти на лікування смертельно-хворих українців.&nbsp;</span></span>
Кабінет Міністрів України не перерозподілив кошти на лікування смертельно-хворих українців. 
У вівторок 1 березня о 10:00 за адресою: вул. Грушевського, 12/2 навпроти будівлі Кабінету міністрів України пройде акція протесту тяжкохворих пацієнтів «Нас списав Кабмін»

Біля стін уряду буде створено імпровізоване звалище карток з іменами людей, яких уряд «списав» помирати. Пацієнти із важкими захворюванням триматимуть у руках таблички із надписами «У мене ВІЛ. Мене списав Кабмін», «У мене гемофілія. Мене списав Кабмін», «У мене гепатит. Мене списав Кабмін».Таким чином, українці із важкими захворюваннями продемонструють, що Кабінет Міністрів України не витримав термін 1 березня і не перерозподілив кошти на лікування смертельно-хворих українців. Це було вимогою комітетів Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та бюджету.

Під час акції активісти проведуть короткий прес-брифінг, у якому візьмуть участь: 
- Ольга Стефанишина, БФ «Пацієнти України»
- Дмитро Шерембей, ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Мережа ЛЖВ
- Ірина Ревенко, пацієнтка, хвора на гепатит В і С
- Тарас Бебешко, пацієнт із гемофілією

До 1 березня Кабмін, враховуючи пропозиції Комітету ВРУ, мав закласти у Бюджет-2016 кошти у розмірі 8,1 млрд грн. для лікування тяжкохворих українців із такими захворюванням як ВІЛ, туберкульоз, онкологія, вірусні гепатити, гемофілія та інші. На сьогодні було ж виділено лише половину цієї суми, а саме 4,1 млрд. гривень, що прирікає на смерть половину тяжко хворих українців.Щодня в Україні від нестачі ліків помирає близько 1600 людей.

Пацієнти України

Другие новини
 • Позитивные женщины
  Организация объединяет украинских женщин, которых коснулась эпидемия ВИЧ/СПИДа.
 • Фонд Рината Ахметова
  Системно занимается профилактикой, улучшением доступа к диагностике и лечению туберкулеза, который является одной из самых распространенных и опасных коинфекций у ВИЧ-позитивных людей.
 • Дорога к дому
  Одна из старейших и самых уважаемых благотворительных организаций в независимой Украине.
 • Фонд народонаселения ООН (UNFPA)
  Занимается проблемами репродуктивного здоровья, вопросами охраны здоровья матерей, планирования семьи и гендерного равенства.
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
Весь список