Суббота, 25 мая 2019 года

Тестування на ВІЛ-інфекцію проводитимуть сімейні лікарі

Укринформ,   12 сентября, 2018 12:01
Тестування на ВІЛ-інфекцію проводитимуть сімейні лікарі | AIDS.UA
Автор: Укрінформ
В Україні впроваджується новий алгоритм виявлення ВІЛ-інфекції, який передбачає, що тестування проводитимуть сімейні лікарі. Про це сказав генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта на прес-конференції, присвяченій презентації проекту HealthLink, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Основною метою проекту HealthLink є надання якісних медичних послуг та покращення пацієнтам із ВІЛ-інфекцією доступу до лікування через впровадження чіткого алгоритму надання допомоги з моменту виявлення ВІЛ-інфекції та до моменту призначення лікування. Медична система України переходить від регуляторних функцій до тісної співпраці із лікарями та пацієнтами. Центр громадського здоров’я змінив алгоритм тестування на ВІЛ-інфекцію. Розроблено нові протоколи тестування та лікування ВІЛ-інфекції згідно з нормативами ВООЗ. Тестування проводитимуть сімейні лікарі", - підкреслив Курпіта.

За його словами, МОЗ прагне, щоб тестування на ВІЛ/СНІД було зрозумілим, швидким. Завдяки цим змінам в системі охорони здоров’я Україна зможе подолати епідемію ВІЛ/СНІДу до 2030 року, заявив Курпіта.

Він зазначив, що у 2018 році до проекту долучилося 220 медичних закладів та 3500 лікарів.

"Вже в 2019 році громадські організації у 12 регіонах будуть готові надавати послуги людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією з профілактики та супроводу", - сказав Курпіта.

У ході заходу було зазначено, що проект HealthLink вартістю $22 млн розпочав свою діяльність у 2017 році, аби прискорити подолання епідемії ВІЛ-інфекції за допомогою швидкого і безпечного тестування на ВІЛ і подальшого лікування.

Проект впроваджується БО "100% Життя" (Мережа ЛЖВ) у партнерстві з Альянсом громадського здоров'я та за підтримки держави. Протягом першого року проекту тестування на ВІЛ-інфекцію пройшли близько 50 тисяч українців. Планується, що протягом 2019 року буде протестовано на ВІЛ-інфекцію ще 268 тисяч українців.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, близько ста тисяч українців не знають, що вони заражені ВІЛ-інфекцією.

Укрінформ

Другие новости
Материалы по теме
 • AIDS Healthcare Foundation (AHF)
  AHF основана в 1987 международная организация по борьбе со СПИДом, которая сегодня ведет свою работу в 36 странах мира.
 • Молодежный проект TEENERGIZER
  Площадка для подростков и молодёжи.
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Свет надежды (Полтава)
  Редкий пример безусловного признания властью роли неправительственной организации в социальной сфере отдельно взятого региона.
 • Дружественный доктор
  Онлайн-система поиска дружественных врачей для представителей ЛГБТ-сообщества.
Весь список