Вторник, 17 ноября 2020 года

Страх і відсутність мотивації здавати тест на ВІЛ є основною проблемою поширення СНІДу в Україні

28 мая, 2019 16:49
Страх і відсутність мотивації здавати тест на ВІЛ є основною проблемою поширення СНІДу в Україні | AIDS.UA
Страх і відсутність мотивації здавати тест на ВІЛ є основною проблемою поширення СНІДу в Україні. Так вважає голова благодійної організації "100% життя" (мережа ЛЖВ) Дмитро Шерембей.

"Основною проблемою, з якою стикається система охорони здоров'я, є відсутність мотивації здавати тест на ВІЛ. Ми провели дослідження, яке засвідчило, що до 76% людей мають страх перед тестом на ВІЛ, вони бояться діагнозу, бояться реакції суспільства на цей діагноз, що є помилкою", - прокоментував він агентству "Інтерфакс-Україна".

Шерембей висловив сподівання на зміну ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

"Це дорослі люди репродуктивного віку, і дуже страшно, якщо вони відмовляються від можливості жити через побоювання, що суспільство погано на них відреагує. Світовий тренд виглядає просто: жоден діагноз не є моральною характеристикою людини", - сказав він.

При цьому, за словами голови мережі ЛЖВ, "на сьогодні в Україні доступні технології життя і ліків для 90 тис. людей".

"На сьогодні програма лікування безкоштовна, в ній є запас препаратів, який дає змогу забезпечити тих людей, у яких виявляють захворювання. Людям, яким поставлять діагноз, того самого дня призначать лікування. На сьогодні держава забезпечує потребу в ліках, і позиція МОЗ полягає в тому, щоб забезпечити всіх пацієнтів з туберкульозом і ВІЛ ліками, які врятують їхнє життя", - сказав він, наголосивши, що в регіонах України достатній запас препаратів.

За словами Шерембея, кошти на забезпечення препаратами для ВІЛ і туберкульозу передбачені в бюджеті.

"В Україні знизилася вартість ліків (від ВІЛ і туберкульозу - ІФ) практично на 60%. Це дає можливість закупити весь обсяг ліків, який потрібен", - запевнив він.

Шерембей нагадав, що держпідприємство "Медичні закупівлі України" (ДП МЗУ) здійснило першу закупівлю ліків за кошти Глобального фонду. Голова мережі ЛЖВ очікує, що до кінця 2019 року МЗУ зможе забезпечувати всім закупівлі за програмою лікування СНІДу.

Другие новини
Весь список