Вторник, 17 ноября 2020 года

Прес-брифінг з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2018

Всеукраинская Сеть ЛЖВ,   21 марта, 2018 17:24
Прес-брифінг з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2018 | AIDS.UA
22 березня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться брифінг, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Під час брифінгу спікери розкажуть про те, які нові кроки впроваджуються для подолання туберкульозу, що зміниться для пацієнтів, та про заходи, які пройдуть з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в Україні. Акредитація ЗМІ за посвідченнями на місці. Додаткова інформація за телефоном +38 (066) 95 95 567, Юлія Чечоткіна, Всеукраїнська мережа ЛЖВ.

Учасники брифінгу:

  • Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров’я.
  • Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.
  • Огтай Гозалов, експерт Європейського регіонального Бюро ВООЗ.
  • Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ.
  • Павло Смирнов, заступник виконавчого директора з програмної діяльності Альянсу громадського здоров’я.

Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Вперше в Україні допомога хворим на туберкульоз буде настільки масштабною і комплексною. В центр уваги поставлено інтереси пацієнта, нарешті парадигма щодо сучасних підходів лікування змінюється в бік міжнародних стандартів».

Довідка

Україна залишається країною з високим тягарем туберкульозу, в тому числі і стійкого до ліків (мультирезистентного), і входить в число 27 країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу.

Проте, Україна зробила значні кроки в боротьбі з туберкульозом. Вперше в країні за участю Мережі ЛЖВ реалізовується комплексні програми по лікуванню туберкульозу (так звана амбулаторна модель), в центрі якої – інтереси пацієнта. Пацієнт не буде відірваний від соціального життя і роботи, знизиться рівень стигми та дискримінації.

Амбулаторна модель включає в себе послуги медико-соціального супроводу пацієнтів, яким будуть охоплені всі області України. Буде продовжено підхід залучення сімейних лікарів як до контрольованого лікування пацієнтів з туберкульозом, так і до соціального супроводу. І, що важливо, передбачена мотивація для всіх учасників процесу на результат, тобто пацієнт, лікар-фтизіатр, соціальний працівник, сімейний лікар, медична сестра (фельдшер) зацікавлені в успішному результаті лікування.

Амбулаторна модель безпечна для оточуючих так як на амбулаторний етап лікування переводяться пацієнт з припиненням бактеріовиділення і як показала практика – ефективна. Наприклад, ефективність лікування пацієнтів з чутливим на туберкульоз, які були на медико-соціальному супроводі суб-реципієнтів Мережі досягла 96% у 2017 році (перевірено на проектах, реалізованих Мережею ЛЖВ в 17 регіонах країни 21 неурядовими організаціями) Для порівняння – ефективність лікування туберкульозу в цілому по країні становить всього 72%.

Вперше в Україні впроваджується єдина інформаційна стратегія для зниження стигми та дискримінації, надання психологічної підтримки пацієнтам з туберкульозом, забезпечення прихильності до лікування за рахунок залучення в процес надання послуг для пацієнтів з туберкульозом фтизіатричної служби, первинної ланки медичної допомоги, соціальної служби, включення в пакет послуг юридичної допомоги.

Крім цього, в 2017-му році держава повністю профінансував закупівлю ліків для лікування туберкульозу. Незабаром пацієнтам зі стійкою формою буде доступні новітні препарати – бедаквілін і деламанід.

Туберкульоз в цифрах в світі і Україні

– Щодня в усьому світі близько 30 тисяч осіб захворюють на туберкульоз і 4,5 тисячі вмирають.

– У 2016 році в Україні померло 3 957 чоловік від туберкульозу і його наслідків (дані Українського центру громадського здоров’я).

– Туберкульоз основна причина смерті для пацієнтів з ВІЛ – доходить до 56%. Щороку в Україні помирає від туберкульозу близько 1 200 осіб з ВІЛ-інфекцією (дані UNAIDS 2014 року).

– Зараз в Україні на обліку (лікуванні) 34 966 пацієнтів з туберкульозом (дані Центру Громадського здоров’я за станом на 01.01.2017 р.) З них з хіміорезистентний туберкульоз – близько 8 тисяч.

– Час, який потрібен для лікування від туберкульозу – від 6 до 20 місяців.

– Вартість лікування туберкульозу: від 1 000 грн. (курс) для чутливого до ліків, і починаючи від 58 000 грн. (курс) для лікарсько-стійкого (лікування пацієнтові надається за рахунок держави).

Другие новини
Материалы по теме
Весь список