Среда, 18 ноября 2020 года

Позиція ЛЖВ щодо забезпечення ефективного лікування вірусного гепатиту С в Україні

Всеукраинская Сеть ЛЖВ,   15 августа, 2016 17:59
Позиція ЛЖВ щодо забезпечення ефективного лікування вірусного гепатиту С в Україні | AIDS.UA
БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (далі – Мережа) виступає за 100% доступ та забезпечення пацієнтів сучасним та доведено ефективним лікуванням вірусного гепатиту С.

За умов недостатнього фінансування, максимальне охоплення лікуванням повинно здійснюватись також з урахуванням економічної доступності лікарських засобів.

Мережа висловлює стурбованість тим фактом, що, при формуванні Номенклатури та технічного завдання (ТЗ) для закупівлі препаратів у 2016 році, Міністерством охорони здоров’я України (далі – МоЗ України) було проігноровано доступність на ринку доведено ефективного, рекомендованого самим же МоЗ України та Всесвітньою організацією охорони здоров’я лікарського засобу, який доступний в Україні по безпрецедентно низькій ціні:

 • До ТЗ та сформованої МоЗ України Номенклатури закупівлі у 2016 році, затвердженої Наказом № 635 від 29.06.16, не було включено комбінацію Софосбувір/Ледіпасвір, яка на той час вже була доступна на ринку (лікарський засіб ХАРВОНІ - ледіпасвіру 90 мг та софосбувіру 400 мг, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, № 28 у флаконі, № реєстраційного посвідчення UA/15233/01/01, дійсне з 03.06.2016 по 03.06.2021).
 • Згідно з затвердженим МоЗ України Уніфікованим клінічним протоколом первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при вірусному гепатиті С у дорослих саме комбінація СОФ/ЛЕД є пріоритетною рекомендацією при лікуванні Гепатиту С переважаючих в Україні генотипів 1а та 1b (в тому числі із цирозом печінки). Дана комбінація також є рекомендованою при лікуванні вірусного Гепатиту С 3,4,5 та 6 генотипів. Така рекомендація також надається у Настанові ВООЗ зі скринінгу, догляду та лікування осіб, які хронічною інфекцією гепатиту С (квітень 2016 р.)
 • Комбінація СОФ/ЛЕД є доведено ефективною, має найменші побічні ефекти та скорочений строк курсу лікування, під час якого пацієнт приймає лише одну таблетку на день протягом 8 – 12 (і іноді 24) тижнів.
 • Відповідно до листа компанії Gilead Sciences від 29 липня 2016 року ціна на лікарський засіб ХАРВОНІ для України буде безпрецедентно низькою та складе 300 доларів США за флакон (900 доларів США за курс), що дає можливість втричі збільшити охоплення лікуванням у порівнянні із затвердженою МОЗ номенклатурою на 2016 рік.

Мережа закликає всіх партнерів, журналістів та спільноту пацієнтів долучитись до здійснення громадського контролю над ситуацією, що склалась.

Закликаємо МОЗ України у найкоротші строки переглянути Номенклатуру закупівлі для лікування вірусних гепатитів на 2016 рік та здійснити всі необхідні дії для закупівлі найбільш ефективного на сьогоднішній день лікарського засобу, забезпечивши при цьому максимальну доступність та охоплення лікуванням.

В свою чергу, Мережа готова надавати технічну допомогу для 100% забезпечення пацієнтів максимально ефективним лікуванням.  

БО "Мережа ЛЖВ"   

Другие новини
Материалы по теме
 • Центр Знаний
  Платформа для распространения лучших практик по профилактике ВИЧ/СПИДа среди подростков групп риска.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
 • Общество Красного Креста Украины (Red Cross)
  Одна из старейших международных организаций, которая уже 140 лет занимается помощью раненным и больным людям.
 • Время жизни плюс
  Одна из первых общественных организаций, объединяющих ВИЧ-позитивных людей в Украине.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
Весь список