Вторник, 17 ноября 2020 года

Половина молодих британців не користуються презервативами - опитування

BBC Україна,   17 декабря, 2017 01:05
Половина молодих британців не користуються презервативами - опитування | AIDS.UA
Автор: BBC
Служба громадської охорони здоров'я Англії (Public Health England) починає просвітницьку кампанію, аби закликати молодь користуватися презервативами. Це перша кампанія щодо сексуального здоров'я у країні за останні 8 років. Приводом стали дані нещодавнього урядового дослідження, яке виявило, що майже половина людей у віці від 16 до 24 років не користуються презервативом, маючи сексуальний контакт з новим партнером. Кожен 10-й з них взагалі ніколи не користувався презервативом.

PHE нагадала, що інфекції, які передаються статевим шляхом, можуть спричинити безпліддя, запальні захворювання органів малого тазу, набухання і запальний процес у яєчках і навіть менінгіту.

Експерти з двох урядових організацій, що проводили дослідження, - PHE і YouGov - опитали понад 2 тисячі людей від 16 до 24 років про їхні сексуальні звички.

"Секс кращий без нього" - це назвали основною причиною відмови від презерватива.

19-річний Джордан з міста Рексем в Уельсі користується презервативами тільки "у половині випадків" своїх сексуальних контактів з дівчатами.

Він розповів ВВС, що не користується презервативом найчастіше через те, що занадто багато випив.

"Випивка абсолютно точно впливає, тому що коли ти п'яний, ти поводишся більш необдумано", - сказав юнак.

Половина опитаних визнали, що не користувалися презервативом саме під час сексу після вживання алкоголю.

Сусідка Джордана у квартирі, яку вони винаймають Лідія теж, за її словами, є вкрай обережною, коли твереза.

Але і вона каже, що секс з презервативом "не такий приємний", як без нього.

І Джордан, і Лідія розповіли, що почувалися винними наступного дня після незахищеного сексу, і обоє ходили до венерологічної клініки, щоб здати аналізи на перевірку.

Серед інших причин невикористання презервативів - прийом жінкою протизаплідних препаратів або використання інших засобів контрацепції.

20-річна студентка Еллі говорить, що деякі з її колишніх партнерів були більш стурбовані тим, аби вона не завагітніла, аніж небезпекою отримати венеричне захворювання.

"Якщо дівчина приймає протизаплідні, то це ніби ще один спосіб сказати, що "можеш презерватив не надягати ", - погоджується Джордан.

У 2016 році в Англії діагностували понад 141 тисячу випадків захворювання на хламідіоз і гонорею серед молоді віком від 15 до 24 років.

Джессі, якому 24 роки, розповів ВВС, що підхопив обидві інфекції, бо не користувався презервативами.

"Це було неприємно. У мене все боліло в паху, і сечовипускання було болючим. Але найбільш неприємним було те, що мені треба було повідомити моїм сексуальним партнеркам, колишній і нинішній, що у мене венеричне захворювання, аби вони пішли і перевірилися", - розповів він.

"Симптоми бувають різні, але деякі (хвороби. - Ред.), такі як хламідіоз, взагалі можуть ніяк не проявлятися. У мене симптоми були, але я знаю дуже багатьох, у кого не було жодних ознак захворювання ", - зізнався Джессі.

"Тепер, коли у мене буде секс з кимось новим, я абсолютно точно скористаюся презервативом", - додав він.

Медики стурбовані тим фактом, що гонорея стає дедалі більш резистентною до антибіотиків і в майбутньому може перестати бути виліковною.

У Новій Зеландії продемонстрували першу вакцину проти гонореї

Як вказує сімейний лікар Сара Кайят, єдиний спосіб уберегтися від венеричних недуг - це користуватися презервативами.

"Попри те, що багато захворювань, які передаються статевим шляхом, безсимптомні, вони можуть заподіяти серйозні проблеми зі здоров'ям, а якщо їх не лікувати, то навіть спричинити безпліддя", - каже лікар.

"Я не втомлююся повторювати своїм пацієнтам: воно того зовсім не варте - наражатися на такий ризик, не користуючись презервативом", - додала вона.

BBC

Другие новини
Материалы по теме
 • Всеукраинская сеть людей, живущих с ВИЧ/СПИДом
  Объединяет граждан Украины, живущих с ВИЧ/СПИД, и защищает их права.
 • Право на здоровье
  Международная организация, основанная в 1990 году группой врачей-волонтеров, которая работает в сфере здравоохранения и защиты прав человека.
 • Свет надежды (Полтава)
  Редкий пример безусловного признания властью роли неправительственной организации в социальной сфере отдельно взятого региона.
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
 • UNODC
  Управление ООН по наркотикам и преступности.
Весь список