Среда, 18 ноября 2020 года

Переселенець з ВІЛ-позитивним статусом захистив доньку від знущань однокласників

Правовий простір,   15 сентября, 2015 07:58
ВИЧ-позитивный отец защитил дочку от травли одноклассников
ВИЧ-позитивный отец защитил дочку от травли одноклассников
У серпні до Слов’янського Центру допомоги внутрішньо переміщеним особам, які живуть з ВІЛ, звернувся Сергій*, який є батьком одинаком і виховує неповнолітню доньку. Сам він з ВІЛ-позитивним статусом, а дитина здорова. Чоловік прийшов у розпачі, бо над його донечкою знущаються у школі через його ВІЛ статус.

Сергій переїхав із зони АТО у липні. Відповідальний батько зібрав документи, щоб улаштувати доньку до школи. Все було добре, доки не почався навчальний рік. Вже на другий день навчання з його дитини почали сміятись однокласники, ображати та знущатись, що її батько «не такий, як усі».

Вся ця подія дуже вплинула на психологічний стан доньки. Вона відмовлялась йти до школи. Сергій обурився та не знав, як покарати винних у розповсюдженні інформації про його стан здоров’я. Тому він і прийшов у Центр порадитись із фахівцями.

Юрист Альона Задирака роз’яснила Сергію його право на відшкодування шкоди , пов’язаної з обмеженням його прав унаслідок розголошення інформації про позитивний ВІЛ-статус, та допомогла написати заяву на ім’я директора школи про притягнення до відповідальності вчителя, який розголосив цю інформацію. Також юрист зробила декілька телефонних дзвінків батькам учнів. Вона пояснила, що поведінка дітей неприпустима. Їх образливі вислови - це психологічне насильство по відношенню до доньки Сергія. Та попросила батьків поспілкуватись з своїми дітьми на тему толерантності.

Через декілька днів Сергій особисто прийшов до Центру та сказав, що ситуація змінилася. Однокласники припинили ображати дівчинку. А вчителю адміністрація школи винесла догану.

Юрист Центру допомоги ВПО, які живуть з ВІЛ, Альона Задирака розповідає:

- Завдяки реалізації проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб, які живуть з ВІЛ у Донецькій області» переселенці отримали дієвий механізм захисту власних прав та практичної допомоги юристів. За підтримки Програми Розвитку ООН, громадська організація «Агенція демократичного розвитку Донбасу» створила окремий підрозділ на базі Центру правової інформації та консультацій в м. Слов’янську – «Допомога внутрішньо переміщеним особам, які живуть з ВІЛ». Спеціалісти Центру надають юридичну та психологічну допомогу переселенцям з ВІЛ, також діє call-центр для ВПО та заплановано інші просвітницькі заходи, які дозволять якісно змінити рівень та ефективність допомоги переселенцям на Донеччині.

*Ім’я героя змінено з етичних міркувань

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».

Сергій Коваленко

«Агенція демократичного розвитку Донбасу»

Правовий простір

Другие новини
 • Всеукраинская сеть людей, живущих с ВИЧ/СПИДом
  Объединяет граждан Украины, живущих с ВИЧ/СПИД, и защищает их права.
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Дружественный доктор
  Онлайн-система поиска дружественных врачей для представителей ЛГБТ-сообщества.
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
Весь список