Павло Розенко обговорив із керівництвом Глобального фонду питання підготовки Україною Стратегії сталої відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу

«Участь Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Надзвичайного плану Президента США із боротьби зі СНІДом (PEPFAR), а також передача механізму державних закупівель міжнародним організаціям дозволили у 2015-2016 роках не допустити дефіциту препаратів для антиретровірусної терапії та переривання лікування», - сказав Павло Розенко під час зустрічі.
За словами Віце-прем’єр-міністра, з метою забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року в умовах поступового переходу з 2017 року від донорського фінансування до фінансування за рахунок бюджетних коштів МОЗ України за участі національних та міжнародних партнерів розробило відповідну Стратегію сталої відповіді на епідемії та План заходів з її реалізації. Метою Стратегії є посилення спроможності держави ефективно впроваджувати пріоритетні заходи для подолання епідемій ВІЛ-інфекції/СНІДу та/або туберкульозу без переривання чи погіршення якості цих заходів в умовах поступового переходу з 2017 року від донорського фінансування (переважно за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією) до бюджетного.
«Зазначена Стратегія та План заходів наразі опрацьовуються в центральних органах виконавчої влади, та найближчим часом буде подана на розгляд і затвердження Уряду», - зазначив Павло Розенко.
Він також поінформував, що з 2016 року під його головуванням відновлено роботу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. «Національна рада – це координаційний механізм країни, завдяки якому Уряд посилює системи управління та координації національної відповіді на епідемії як на державному, так і регіональному рівнях у тісній співпраці з громадськими інституціями, науковими установами та міжнародними організаціями», - зауважив він.
Як відомо, Національна рада як консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який також виконує і функцію Національного координатора з виконання програм Глобального фонду, реалізує важливі завдання. Головні з них: сприяння узгодженій діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій, представників бізнесових кіл, об'єднань профспілок і роботодавців та релігійних організацій з метою реалізації державної політики протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу; забезпечення раціонального та ефективного використання коштів, призначених для фінансування програм і заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та виділених з державного бюджету та донорських джерел.
Раніше відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка з виконавчим директором програми ЮНЕЙДС, заступником Генерального секретаря ООН Мішелем Сідібе, який відзначив значні успіхи України у боротьби з поширенням епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.