Четверг, 06 февраля 2020 года

Опубліковано «Глосарій термінології з епідеміологічного нагляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу»

<a href="http://static1.squarespace.com/static/5656db36e4b0c6e18e30f700/t/56ab89d9e0327c939743f577/1454082528935/Glossary+Hyperlinks+with_cover_final.pdf">Книга</a>&nbsp;містить&nbsp;найбільш вживані терміни та поняття у сфері ВІЛ/СНІДу
Книга містить найбільш вживані терміни та поняття у сфері ВІЛ/СНІДу
Книга складається із найбільш використовуваних термінів та понять у сфері ВІЛ/СНІДу та містить епідеміологічну й поведінкову термінологію з поясненням значення кожного із термінів.

До глосарію увійшли терміни, що здебільшого належать до питань сучасної епідеміології та епідеміологічного нагляду, а також деякі терміни з питань імунології та медичної статистики, що є необхідними для проведення епідеміологічних досліджень та оцінки епідемічної ситуації.

Глосарій розроблений для використання у роботі фахівцями з МіО та епідеміологами, які працюють у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Видання стане корисним також для менеджерів програм та проектів, осіб, що приймають рішення, у сфері ВІЛ/СНІДу, а також для фахівців державних та громадських організацій, дослідницьких організацій, науковців, викладачів, студентів, аспірантів та всіх, кого цікавить епідеміологія та сфера громадського здоров’я.

Термінологія глосарію базується на загальноприйнятих в міжнародній практиці термінах визначених в Епідеміологічному словнику за редакцією Дж. Ласта (A Dictionary of Epidemiology (6th edition, 2014) // Miquel S. Porta, Sander Greenland, Miguel Hernán, Isabel Dos Santos Silva, John M. Last).

Цей глосарій є першою спробою адаптації термінології з епідеміології та уніфікації її використання українською мовою.

Альянс громадського здоров’я

Другие новини
 • Всемирная организация здравоохранения (WHO)
  ВОЗ координирует все действия в области здравоохранения в рамках системы Объединенных Наций.
 • Фонд Рината Ахметова
  Системно занимается профилактикой, улучшением доступа к диагностике и лечению туберкулеза, который является одной из самых распространенных и опасных коинфекций у ВИЧ-позитивных людей.
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Коалиция ВИЧ-сервисных организаций
  Объединяет десятки организаций из всех регионов Украины, которые работают в сфере снижения вреда от употребления наркотиков, первичной и вторичной профилактики ВИЧ, ухода и поддержки людей, которые живут с ВИЧ.
Весь список