Четверг, 23 марта 2017 года

Новий чоловічий контрацептив випробували на мавпах

BBC Україна,   12 февраля, 2017 09:55
Новий чоловічий контрацептив випробували на мавпах | AIDS.UA
Автор: SCIENCE PHOTO LIBARY
Новий тип чоловічого експерементального контрацептиву, який блокує потік сперми за допомогою гелю, успішно випробували на мавпах.

Вазальгель діє як фізичний бар'єр, який впорскують у канали, по яких сперма спускається у пеніс.

Компанія, яка проводила експерименти, повідомляє, що дворічні випробування засвідчили, що гель працює і є безпечним, принаймні на приматах.

Дослідники сподіваються, що матимуть достатньо даних, щоб розпочати випробовування на чоловіках в найближчі кілька років.

Якщо буде фінансування і якщо все пройде успішно - два великих якщо - далі працюватимуть над тим, щоб отримати дозволи і зробити гель більш доступним для чоловіків.


.png_02

Це може бути перший новий тип чоловічих контрацептивів на ринку за багато десятиліть.

Наразі існують два типи чоловічих контрацептивів - презерватив і операція зі стерилізації, вазектомія.

При вазектомії перев'язують чи видаляють фрагменти сім'явивідних проток. Таким чином сперматозоїди не потрапляють до сперми.

Вазальгель має той самий ефект, що і вазектомія. Дослідники сподіваються, що його ефект буде легше відмінити, якщо пізніше чоловік захоче мати дітей.

Теоретично інша ін'єкція має розсмоктати гелеву пробку.

Дослідження показало, що принаймні для дорослих мавп гель є ефективною формою контрацепції, каже професор Аллан Пейсі з університету Шеффілда.

"Але для того, щоб був шанс замінити ним традиційний метод вазектомії, автори мають показати, що процедура є зворотною", - вважає вчений.

Цей вид контрацепції не захистить від інфекцій, що передаються статевим шляхом, таких як ВІЛ.

Експерти вірять, що чоловіки погодилися б спробувати новий контрацептив, такий як гель.

"Деякі чоловіки хочуть бути частиною процесу прийняття рішень і робити свій внесок", - вважає доктор Анатоль Менон-Йохансон з благодійної організації сексуального здоров'я.

BBC.Україна

Другие новости
Материалы по теме
 • Украинский центр контроля за социально опасными заболеваниями
  Подчиняется Министерству здравоохранения Украины
 • Центр Знаний
  Платформа для распространения лучших практик по профилактике ВИЧ/СПИДа среди подростков групп риска.
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Коалиция ВИЧ-сервисных организаций
  Объединяет десятки организаций из всех регионов Украины, которые работают в сфере снижения вреда от употребления наркотиков, первичной и вторичной профилактики ВИЧ, ухода и поддержки людей, которые живут с ВИЧ.
 • Программа развития ООН (UNDP)
  Глобальная сеть ООН в области развития.
Весь список