Среда, 18 ноября 2020 года

На Чернігівщині лютує паличка Коха

Високий вал,   25 января, 2016 21:20
<p>Туберкульоз все частіше набуває невиліковних мультирезистентних форм та поєднується із вірусом імунодефіциту.</p>
Туберкульоз все частіше набуває невиліковних мультирезистентних форм та поєднується із вірусом імунодефіциту.
На Чернігівщині в протитуберкульозних закладах торік проліковано майже 2 тисячі громадян. Зафіксовано збільшення кількості вперше виявленого туберкульозу, причому, хвороба вже вийшла за рамки представників груп ризику.

Це пов'язано із тим, що хвороба все частіше набуває невиліковних мультирезистентних форм та поєднується із вірусом імунодефіциту.Про це повідомляє управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Епідемію туберкульозу на Чернігівщині можна подолати лише за допомогою посилення ранньої профілактики серед населення, покращення матеріально-технічної бази спеціалізованих закладів та підвищення якості лікування хворих

Про це представникам ЗМІ під час прес-туру до КЛПЗ "Обласний протитуберкульозний диспансер" розповіли начальник Управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар закладу Микола Дейкун та його заступник Ярослав Вольський .

"Медики здатні ефективно лікувати сухоти (звісно, якщо людина своєчасно звернеться за допомогою) та швидко діагностувати захворювання. У обласномупротитуберкульозному диспансері впроваджена система швидкої діагностики захворювання та визначення чутливості до протитуберкульозних препаратів. Це апарат "Джин-експерт". В результаті застосування даного методу в нас підвищився показник виявлення небезпечних для оточуючих хворих на туберкульоз на 70%. Це один з кращих показників в Україні", - розповів заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ярослав Вольський.

Відомо, що як і будь-яке інше захворювання, туберкульоз простіше лікувати на ранніх стадіях.

На думку медиків, задля покращення ситуації не так вже багато і потрібно,лише треба застосувати виважені підходи до наявних потужностей.Наприклад, між чотирма протуберкульозними закладами області таким чином розподілити хворих, щоб вони не контактували між собою та не сприяли взаємозараженню паличкою Коха, забезпечити належне фінансування обласної спеціалізованої програми, дати поштовх для роботи нещодавно створеного Територіального медичного об'єднання з лікування соціально небезпечних інфекцій та залучити широкі кола громадськості до профілактики туберкульозу.

До речі, незабаром повинна запрацювати громадська організація "Подолаємо туберкульоз разом!", яка об'єднає представників малого та середнього бізнесу.

"Хоча ми фтизіатрами забезпечені у повному обсязі, лікарів інших спеціальностей нам катастрофічно не вистачає. Якщо ми всі разом не будемо працювати над покращенням ситуації, згодом будемо мати великі проблеми із наданням кваліфікованої медичної допомоги населенню. Якщо ж йдеться про реформування медицини, то її треба робити із кадрами, відтік яких ми не повинні допустити. Для цього певною мірою і ініціюється створення Територіального медичного об'єднання для профілактики, лікування всіх соціально небезпечних захворювань, зокрема, ВІЛ, туберкульозу, дермато-венерологічних", - зазначив начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Високий Вал 

Другие новини
 • Фонд профилактики химических зависимостей и СПИДа
  Ведет программы профилактики наркомании и СПИДа, а также предоставляет психологическую и социальную помощь наркозависимым пациентам и людям, пострадавшим от эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
 • Право на здоровье
  Международная организация, основанная в 1990 году группой врачей-волонтеров, которая работает в сфере здравоохранения и защиты прав человека.
 • UNESCO
  UNESCO (ЮНЕСКО) - Организация Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры.
 • Украинский центр контроля за социально опасными заболеваниями
  Подчиняется Министерству здравоохранения Украины
Весь список