Среда, 18 ноября 2020 года

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

Всеукраинская Сеть ЛЖВ,   7 апреля, 2016 11:23
<span>У Києві проживає кожна десята в Україні ВІЛ-позитивна людина, а кожних чотири дні вмирає людина від СНІДу.&nbsp;</span>
У Києві проживає кожна десята в Україні ВІЛ-позитивна людина, а кожних чотири дні вмирає людина від СНІДу. 
Побороти епідемію ВІЛ можливо лише за тісної співпраці недержавних організацій та влади. Про це сказала виконавчий директора Київського осередку Мережі ЛЖВ Лада Булах.

6 квітня 2016 року мер міста Києва Віталій Кличко підписав Паризьку декларацію, чим приєднався до руху найвпливовіших міст світу в їх спільній боротьбі з епідемією СНІДу. Мета ініціативи, яка називається FAST TRACK CITIES, до 2030 року - остаточно побороти СНІД через активну протидію епідемії у великих містах, де проживають майже 70% всіх людей, які живуть з ВІЛ. Для цього вже до 2020 року за рахунок впровадження інноваційних муніципальних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки хворих та інформування населення повинні бути виконані цілі «90-90-90». Ці індикатори означають, що 90% людей, які живуть з ВІЛ, знатимуть про свій статус, 90%, яким відомо про власний позитивний статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування, та 90% людей, які отримують АРТ, матимуть вірусне навантаження, яке не можна визначити. У випадку, коли в людини невизначене вірусне навантаження, вона не передає інфекцію та живе повноцінним життям.

Побороти епідемію ВІЛ можливо лише за тісної співпраці недержавних організацій та влади. Мережа ЛЖВ в особі виконавчого директора Київського осередку Лади Булах представила на заході громадський сектор. Лада розповіла про досвід роботи з ВІЛ-позитивними людьми та місце благодійних та громадських організацій у боротьбі із епідемією.

«У такий важливий для всієї громади Києва день я не можу не  згадати всіх тих, хто не дожив до цього часу. В Києві проживає кожна десята в Україні ВІЛ-позитивна людина, а кожних чотири дні вмирає людина від СНІДу. Тому я радію, що вперше ми підійшли до таких ефективних заходів відповіді на епідемію. І я висловлюю надію, що через декілька років ми зможемо відзвітувати нуль смертей через СНІД і нуль  нових випадків інфікування», - зазначила Лада Булах у своїй промові.

Варто зазначити, що в Києві мешкає близько 30 тисяч людей з ВІЛ, з них лише 5 тисяч отримує необхідне лікування.

Як вже писав раніше AIDS.ua, на церемонії підписання також були присутні Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, Президент та Виконавчий директор Міжнародної Асоціації надавачів послуг з догляду в сфері СНІДу (IAPAC) Хосе М. Зуніга, Директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко, Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, керівник програм Представництва Всесвітнього банку в Україні д-р Фон Зао, надзвичайний і повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, регіональний директор GIZ в Україні та Білорусії Сабіне Мюллер, директор Всесвітнього підрозділ ВІЛ/СНІД в Україні та РФ Чарльз Мюллер, директор офісу здоров’я USAID-Ukraine Чарльз Лерман, координатор PERFAR в Україні Махіта Мішра, голова Наглядової Ради фонду АНТИСНІД Олена Пінчук, та Голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Шерембей.

До всесвітнього руху вже приєдналися більш ніж 60 міст-мегаполісів, включаючи Париж, який розпочав цю ініціативу, Амстердам, Брюссель, Женеву, Маямі, Сан-Франциско, Вашингтон, Бангкок, Мельбурн, Делі та інші.

Мережа ЛЖВ

Другие новини
Весь список