Четверг, 06 декабря 2018 года

GFK опублікувало найновіше дослідження громадської думки стосовно проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні

18 апреля, 2016 20:27
<span>Українське суспільство також стає більш толерантним до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД.</span>
Українське суспільство також стає більш толерантним до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД.
Наразі, результати дослідження демонструють останні тенденції у громадській думці стосовно проблеми ВІЛ/СНІД в Україні.

Крім того, вони також дозволяють оцінити ефективність окремих напрямків Всеукраїнської інформаційної кампанії "Не Дай СНІДу Шанс!", що з 2009р. успішно впроваджується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України.

Найновіші тренди, виявлені дослідженням, дозволяють говорити про суттєве підвищення обізнаності щодо окремих питань у сфері ВІЛ. Зокрема, серед населення України частка тих, хто знає про всі шляхи інфікування ВІЛ, що пов'язані з ризикованою поведінкою, зросла з 37% в 2014 до 46% у 2015р. А серед молоді (віком від 15 до 24 років) частка тих, хто знає всі шляхи інфікування, пов'язані з ризикованою поведінкою, зросла з 37% у 2014 до 44% у 2015р. Втім, хибні стереотипи та невірна інформація є і досі поширеними у суспільстві. Наприклад, серед молоді частка тих, хто вважає, що ВІЛ передається через укус комара, зросла з 18% у 2014 р. до до 28% у 2015 році. Проте, попит на інформацію про проблему ВІЛ/СНІД задля захисту власного здоров'я є високим. Зокрема, 32% опитаних молодих людей хотіли би й надалі отримувати інформацію про особисті заходи профілактики ВІЛ.

На жаль, молоді люди не приділяють належної уваги своєму захисту. Зокрема, серед молоді помітно скоротилась частка тих, хто вважає за необхідне постійно використовувати презервативи - з 85% у 2014 р. до 79% у 2015 р. Також, 67% серед молоді ніколи не проходили тест на ВІЛ. Сучасні соціально-економічні реалії також вочевидь впливають на поведінку та вибір опитаних. Зокрема, 29% респондентів хотіли б зробити тест на ВІЛ, якби він був безкоштовний, а серед жителів Дніпропетровської області - 33%. Серед молоді таких виявилося 43%.

Українське суспільство також стає більш толерантним до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД. Так, 68% українців вважають, що люди, які інфікувались ВІЛ, мають право на збереження свого діагнозу в таємниці (порівняно з 65% у 2014р.), а кількість тих, хто не вважає, що люди інфікуються ВІЛ виключно через власну недбалість та аморальну поведінку, зросла з 45% у 2014р. до 52% у 2015р. Молодь є також найбільш толерантною групою - адже 68% опитаних молодих людей зазначили, що коли вони дізнаються про те, що один з їхніх друзів або колег ВІЛ-позитивний, то це аж ніяк не змінить їхнього ставлення. Водночас цей показник серед загального населення становить 59%.

 GFK

Другие новости
 • Фонд профилактики химических зависимостей и СПИДа
  Ведет программы профилактики наркомании и СПИДа, а также предоставляет психологическую и социальную помощь наркозависимым пациентам и людям, пострадавшим от эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Свет надежды (Полтава)
  Редкий пример безусловного признания властью роли неправительственной организации в социальной сфере отдельно взятого региона.
 • Пациенты Украины (UCAB)
  Работа организации направлена на то, чтобы обеспечить всех пациентов Украины эффективным лечением.
 • Программа развития ООН (UNDP)
  Глобальная сеть ООН в области развития.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
Весь список