Пятница, 20 ноября 2020 года

Цьогорічні закупівлі ліків передадуть міжнародним організаціям до 20 липня

Пациенты Украины,   12 июля, 2016 12:50
Цьогорічні закупівлі ліків передадуть міжнародним організаціям до 20 липня | AIDS.UA
Міністерство охорони здоров’я передасть міжнародним організаціям бюджет для закупівлі ліків та медичного обладнання на поточний рік до 20 липня.

Про це повідомив в. о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я. За його словами, до 13 липня МОЗ збере усю необхідну інформацію щодо потреб у ліках з регіонів, а до 20 липня зможе передати усі цьогорічні закупівлі ліків міжнародним організаціям і перерахувати кошти на їхні рахунки.

Цього року міжнародники закуповуватимуть ліки та обладнання за всіма держпрограмами. Бюджет на 2016 рік, що отримають міжнародні організації, складає близько чотирьох мільярдів гривень.

Таке рішення в МОЗ було прийняте на основі успішного досвіду закупівель ліків у 2015 році, за результатами якого міжнародні організації заощадили 790 мільйонів гривень.


.png
.png


«Закупівлі ліків через міжнародні організації дали змогу зламали одну з найбільших та найстаріших корупційних схем, які існували в нашій країні. До 40% коштів, які виділялися на ліки, осідали в кишенях чиновників або відмивалися через компанії-прокладки. Ми бачимо багато негативу, спрямованого на те, що занадто пізно міжнародники поставили ліки в Україну. Проте 8 місяців у МОЗі саботувався процес розробки підзаконних актів та передачі закупівель ліків. Цього року потрібно максимально швидко передати усі функції закупівельним агенціям, щоб хворі отримали потрібні препарати вчасно», – зазначив Єгор Соболєв, голова Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції під час круглого столу, присвяченого результатам закупівель ліків через міжнародні організації.

Нагадаємо, що у 2015 році закупівлі ліків для України здійснювали три закупівельні агенції: Програма розвитку ООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents. ПРООН здійснювала закупівлю лікарських засобів для лікування туберкульозу, гемофілії, вірусних гепатитів, орфанних захворювань та діагностики ВІЛ-інфекції. Crown Agents забезпечувала програми дитячої та дорослої онкології. ЮНІСЕФ закуповував вакцини та АРВ-терапію.

Процес міжнародних закупівель ліків за бюджетні кошти у 2016 році має розпочатись вчасно, а терміни постачання препаратів до лікарень повинні суворо витримуватись. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко час круглого столу, присвяченого результатам закупівель ліків через міжнародні організації в комітеті ВРУ з протидії корупції.

«Стратегічно рішення про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям було правильним. Альтернативи міжнародним закупівлям ліків в Україні немає. Тому якомога швидше потрібно зібрати чітку інформацію про потреби у ліках та сформувати номенклатуру і передати міжнародним організаціям, щоб розпочати процес закупівель за кошти 2016 року», – наголосив Павло Розенко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я у 2015 році вперше почало закупівлі ліків через міжнародні організації. Були укладені договори з трьома міжнародними організаціями – Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), ПРООН і Crown Agents на загальну суму понад 2,2 мільярда гривень.

Загалом міжнародним організаціям вдалося заощадити на закупівлях ліків приблизно 790 мільйонів гривень (34,2 мільйона доларів) у порівнянні з цінами МОЗ 2014 року. Крім того, понад 200 мільйонів гривень, зекономлених за результатами закупівлі ліків у 2015 році, залишилося на рахунках трьох міжнародних організацій. Ці кошти буде перерозподілено на закупівлю додаткових медичних препаратів.

ПРООН здійснила закупівлю ліків майже на 250 мільйонів гривень дешевше, ніж це зробило б МОЗ за цінами 2014-го року. Британська закупівельна агенція Crown Agents закупила препарати для лікування дитячих та дорослих онкологічних захворювань в середньому на 45% дешевше, ніж МОЗ минулого року. Це майже на 413 мільйонів гривень (19 мільйонів доларів) менше, ніж витратило б Міністерство у разі закупівлі тих самих ліків за цінами 2014-го року. За інформацією ЮНІСЕФ, при закупівлі ліків для антиретровірусної терапії та вакцин організації вдалося заощадити 4,9 мільйона доларів. Разом з тим, ЮНІСЕФ інвестував більш ніж пів мільйона доларів США на спеціалізоване обладнання холодового ланцюга для належного зберігання вакцин на центральному та регіональному рівнях, що, разом із витратами на логістику, дозволило зекономити більш ніж 825 тис доларів державного бюджету.

Варто також зазначити, що досвід міжнародної співпраці України у сфері закупівель планує втілити Казахстан, що ще раз доводить, що Україна здатна проводити реформи та бути прикладом для інших держав.

Довідково:

  • 19 березня 2015 року Парламент ухвалив зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель», згідно з якими закупівлі медичних препаратів було передано міжнародним організаціям (Закон №269-VIII).
  • Наприкінці 2015 року відбулося підписання договорів між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та міжнародними закупівельними агенціями: Програмою Розвитку ООН (ПРООН), ЮНІСЕФ та Crown Agents.
  • Загальна сума, виділена на закупівлю ліків міжнародним організаціям за програмами ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів, дитячої гемофілії, дорослої та дитячої онкології та орфанних захворювань становить 2,2 мільярда гривень.

 Пациенты Украины

Другие новини
Материалы по теме
Весь список