Вторник, 17 сентября 2019 года

Чоловіки, жінки та «одноразовий» секс: погляд учених

Українська правдаTelegraph,   22 января, 2017 17:42
<span>Понад 50% чоловіків - та лише третина жінок - &nbsp;із задоволенням згадують&nbsp; про свій "одноразовий" секс</span>
Понад 50% чоловіків - та лише третина жінок -  із задоволенням згадують  про свій "одноразовий" секс
Автор: ftelkov/Depositphotos
За останні десятиріччя сексуальна емансипація досягла значних успіхів. Але коли йдеться про секс на одну ніч, ставлення до нього в жінок та чоловіків досі дуже різниться.

Перші про нього жалкують, другі – жалкують, що його в них було мало. А винна еволюція, якій байдуже до гендерної рівноправності останніх десятиліть, пояснюють вчені. Про це пише The Telegraph із посиланням на Evolutionary Psychology.

Опитування показують, що понад 50% чоловіків - та лише третина жінок -  із задоволенням згадують  про свій "одноразовий" секс.

8 із 10 жінок зізнаються, що раді тому, що нещодавно відмовилися скористатися нагодою мати секс на одну ніч. Серед чоловіків таке можуть сказати 43%.

"Жінки частіше шкодують про те, що згодилися на секс на одну ніч, ніж чоловіки. Чоловіки ж, більше, ніж жінки, жаліють про те, що згаяли такі нагоди", - констатує професор психології Норвезького університету науки та технологій Лейф Едвард Оттесен.

На думку вчених, цьому є декілька причин. По-перше, жінки більше тривожаться через власні спонтанні рішення та зазвичай не йдуть на такі кроки, які можуть наразити їх на небезпеку.  Їх більше лякає небажана вагітність, венеричні хвороби і погана слава, якої вони можуть зажити.

На думку норвезьких вчених, свою роль відіграє й те, що чоловіки – принаймні ті, хто брав участь у опитуванні – отримували більше фізичного задоволення від таких пригод, частіше досягали оргазму.

Науковці вважають, що значною мірою винна тут еволюційна психологія.

Теоретично кожен чоловік може стати батьком тисячі нащадків. Єдине обмеження для цього гіпотетичного чоловіка – доступна кількість фертильних та охочих жінок. "Якість" сексуальних партнерок не має для нього великої цінності. Чоловік, який перестрибує від жінки до жінки, запліднюючи кожну, отримує найкращий результат в еволюційних перегонах.

Щ ж до жінок, то їхній репродуктивний успіх якраз залежить від того, чи "якісним" буде партнер, якого вони оберуть, чи "інвестуватиме" він саме в їхніх спільних нащадків свої ресурси.

"Жіночий вибір – рішення, коли, де та з ким мати секс – напевно, найбільш фундаментальний принцип жіночої сексуальної психології", - констатує професор Девід Басс із Техаського університету, котрий також брав участь у дослідженні.

"Багато соціологів очікують, що в культурах із сексуальною рівноправністю, наприклад, у Норвегії, ці сексуальні відмінності зникнуть. А вони не зникають", - додає він.

Українська правдаTelegraph

Другие новини
Материалы по теме
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
 • Дружественный доктор
  Онлайн-система поиска дружественных врачей для представителей ЛГБТ-сообщества.
 • Всеукраинская сеть людей, живущих с ВИЧ/СПИДом
  Объединяет граждан Украины, живущих с ВИЧ/СПИД, и защищает их права.
 • Дорога к дому
  Одна из старейших и самых уважаемых благотворительных организаций в независимой Украине.
 • Право на здоровье
  Международная организация, основанная в 1990 году группой врачей-волонтеров, которая работает в сфере здравоохранения и защиты прав человека.
Весь список