Среда, 18 ноября 2020 года

Активісти вимагають від Світового банку врятувати життя людей з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом!

AIDS Healthcare Foundation,   25 ноября, 2015 09:46
<span>Активісти вимагають від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу&nbsp;</span>
Активісти вимагають від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу 
Автор: Фото: AIDS Healthcare Foundation
Активісти Представництва Фундації АНТИСНІД – США в Україні – AHF (AIDS Healthcare Foundation), Всеукраїнської мережі ЛЖВ, БФ «Пацієнти України» та інших пацієнтських неурядових організацій провели акцію протесту перед будівлею Світового банку. Мета – домогтися від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу і це незважаючи на економічну кризу в країні, девальвацію гривні та значне зниження рівня достатку населення.

На сьогодні від класифікації країни залежить за якими цінами вона отримуватиме ліки від міжнародних виробників (більш багаті країни традиційно сплачують за ліки дорожче, ніж бідні) та які розміри допомоги отримуватиме від міжнародних донорів. Відтак, ані держава Україна, ані пацієнти не можуть купувати ліки за такими самими цінами, як купують їх приміром, у більш розвинених країнах Бразилії чи Китаї, які так само віднесені до країн з середнім рівнем доходу.

«Сьогодні, 75% бідного населення світу, і більшість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – проживають саме у країнах, які у даний час Світовий банк класифікує як країни з середнім рівнем доходів. Україна є також серед них",- зазначає Сергій Федоров, голова Представництва Фундації АНТИСНІД - США в Україні, AHF, Що це означає для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, що живуть в Україні? Те, що Глобальний фонд, що фінансує програми лікування для українців, може скоротити надання грошової допомоги, і більше допомагатиме бідним країнам. Внаслідок цього українські пацієнти не отримають достатнього лікування, а епідемії ВІЛ і туберкульозу будуть поширюватись і надалі. Це необхідно змінити і зараз все залежить від Світового банку!».

На сьогодні, Україна все ще віднесена Світовим банком до групи країн з середнім рівнем доходу – де щоденний середній рівень доходу населення коливається від $2,86 до $34,89. Активісти закликають підвищити нижній поріг включення країн до групи «середнього рівня доходу» до $10 на день, і реалістично оцінити ситуацію з доходами населення в Україні.

Середня зарплата українця сьогодні становить $180 – 190 (близько $6 на день), але фактично українці отримують навіть менше заявлених статистикою сум. Всі ці макроекономічні показники Світового банку не мають нічого спільного з реальним життям людей, особливо тих, хто стикається зі смертельними захворюваннями, такими як ВІЛ або туберкульоз. У той же час, при існуючій класифікації, не тільки Глобальний Фонд, але й інші міжнародні донори скорочують свою присутність в країнах із середнім рівнем доходу.

Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ вважає:«Для пацієнтів з ВІЛ/СНІД вкрай важливо продовжувати отримувати лікування від Глобального фонду. З 2013 року Глобальний фонд надав Україні значну безповоротну фінансову допомогу на загальну суму понад $429 млн. та дає можливість отримувати терапію для 19 649 пацієнтів щорічно. Нажаль Україна не в змозі забезпечити всіх інфікованих на ВІЛ лікуванням. Тому єдина можливість покрити цей дефіцит – міжнародні програми. Саме у такий спосіб складні для розуміння макроекономічні показники впливають на життя простих українців», – наголосив Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Активісти підписали та передали свій лист-вимогу голові Представництва Світового банку в Україні. В ньому вони підтримують вимоги своїх колег, з 45 країн світу і більш ніж 520 організацій та закликають підвищити нижній поріг включення країн до групи «середнього рівня доходу» до $10 на день. На думку активістів, це допоможе знизити ціни на всі імпортні ліки, збільшити рівень міжнародної допомоги, а відтак врятувати тисячі життів пацієнтів зі смертельними недугами, в тому числі з ВІЛ/СНІД та туберкульозом.

Подібні вимоги були озвучені на акціях під офісами Світового банку та на зустрічах Глобального Фонду у таких країнах, як Перу, Мексика, Камбоджа, США, Китай та Швейцарія.

AIDS Healthcare Foundation

Другие новини
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
 • Клиника для лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией/СПИДом
  Оказывает медицинскую помощь наиболее тяжелым ВИЧ-позитивным детям из всех регионов Украины и их матерям. Входит в состав больницы «ОХМАТДЕТ».
 • Право на здоровье
  Международная организация, основанная в 1990 году группой врачей-волонтеров, которая работает в сфере здравоохранения и защиты прав человека.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
 • Общество Красного Креста Украины (Red Cross)
  Одна из старейших международных организаций, которая уже 140 лет занимается помощью раненным и больным людям.
Весь список