Четверг, 08 февраля 2018 года

41 тисяча померлих від СНІДу «з’являться» на акції до Дня пам’яті

<span>Під час акції серед спікерів та учасників з&rsquo;являться силуети померлих від СНІДу українців</span>
Під час акції серед спікерів та учасників з’являться силуети померлих від СНІДу українців
Акція відбудеться 19 травня о 10:00 біля Меморіалу «Червона стрічка» (вул. Лаврська, 23, біля Київ-Печерської лаври). Під час акції серед спікерів та учасників з’являться силуети померлих від СНІДу українців.

Їх поява — важливе послання всім живим: «Від ВІЛ більше не вмирають! Лікування = Життя». Акція в Києві є частиною всеукраїнської Акції #Незабуті, яка пройде у 25 регіонах України. Під час акції у Києві відбудеться прес-брифінг. Контактні особи: Леся Рибаченко, +380 98 456 6979, l.rybachenko@prhouse.com.ua, Анастасія Бондарчук +380 97 394 4956, a.bondarchuk@prhouse.com.ua, Наталя Красненкова, +380 67 465 5426, krasnenkova@prhouse.com.ua.

Учасники брифінгу:

Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я з питань Євроінтеграції;

Наталія Нізова, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України; Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні;

Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»;

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»;

представник Київської міської адміністрації.

В очікуванні, коли ВІЛ більше не буде вироком, Україна втратила більше 41 тисячі людей.

Нагадаємо, що за час епідемії з 1987 по 2016 роки від СНІДу померло 41 760 українців. Це більше, ніж населення цілого міста Ірпінь у Київській області. Але протягом останніх чотирьох років смертність від СНІДу у нашій країні знизилася на 11% — 10,4 смертей на 100 тисяч населення у 2016 році проти 11,5 у 2013 році. На початок 2017 року 74 780 осіб отримували терапію (56,2% від загального числа ВІЛ- інфікованих пацієнтів), а у 2009 році — їх було всього 15 871 особа (15,7% від загального числа ВІЛ- інфікованих пацієнтів). Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити.

Також у Facebook стартує флешмоб з хештегами #незабуті та #AIDSMemorialDay2017! Мета флешмобу — спонукати лідерів думок, активістів, партнерів долучитись і написати пости-спогади про людей, яких вже немає з нами через епідемію ВІЛ/СНІДу. Людей закликають пригадати приємні або важливі моменти, подякувати, поставити риторичні питання померлим. Один із найголовніших меседжів — що вони #незабуті, а ВІЛ сьогодні — не вирок, адже ліки є.

Всеукраинская сеть ЛЖВ

Другие новости
Материалы по теме
 • Всемирный банк (World Bank)
  Крупнейший долгосрочный инвестор в области профилактики и лечения ВИЧ/СПИДа в развивающихся странах.
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
 • Время жизни плюс
  Одна из первых общественных организаций, объединяющих ВИЧ-позитивных людей в Украине.
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
Весь список