Четверг, 06 февраля 2020 года

3,5 тисячі українців протестувались на ВІЛ та інші соціально небезпечні захворювання

МОЗ Украины,   5 декабря, 2015 19:48
<p>В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі <b>СНІДом</b>&nbsp;у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів <b>ВІЛ-інфекції</b>, сифілісу, вірусн
В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусн
В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, з 27 листопада по 01 грудня 2015 р. у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС). Загалом, тестуванням було охоплено понад 3,5 тисяч осіб. Додатково було забезпечено функціонування мобільних амбулаторій та кабінетів "Довіра" в усіх обласних центрах країни за подовженим графіком.

В рамках соціальної акції "Не Дай СНІДу Шанс!" у десяти гіпермаркетах AШАН у містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів 28 листопада 2015 р. проведено безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс. Участь у ньому взяли 3 069 осіб. За підсумками акції у 23 осіб (0,9 %) виявлено позитивні результати тестування на ВІЛ-інфекцію, у 21 (0,7 %) - на сифіліс, у 27 (1,0 %) - на вірусний гепатит B та у 67 (2,5 %) - на вірусний гепатит С. Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано у м. Одесі (1,2%) та м. Кривий Ріг (2,2%), тобто в регіонах з традиційно високими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції.

Також в 5 містах - Вінниця, Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Ірпінь - за ініціативи МБФ "Альянс громадського здоров'я" було протестовано на вокзалах 564 особи серед яких 11 (1.9 %) - з позитивними результатами тестування на ВІЛ-інфекцію. При додатковому обстеженні проб крові від 92-х осіб за допомогою ІФА у 7 осіб виявлено вірусний гепатит С (7,6%) та у 1 особи -ВГВ (1,1%).

Отримані дані будуть використані для подальшого вивчення та проведення системних досліджень національного масштабу щодо рівня захворюваності на соціально-небезпечні захворювання в країні. Проведення таких соціальних ініціатив та інформаційно-освітніх акцій має значний вплив на свідомість громадян та спонукає їх до більш відповідального ставлення до власного здоров'я та регулярного медичного обстеження задля попередження небезпечних захворювань та їх своєчасного виявлення.

Прес-служба МОЗ України

за інформацією Українського центру контролю за соціально небезпечними

захворюваннями МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України 

Другие новини
 • Пациенты Украины (UCAB)
  Работа организации направлена на то, чтобы обеспечить всех пациентов Украины эффективным лечением.
 • The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria
  Глобальный фонд для борьбы со СПИДом, туберкулезом и малярией.
 • Программа развития ООН (UNDP)
  Глобальная сеть ООН в области развития.
 • Фонд Рината Ахметова
  Системно занимается профилактикой, улучшением доступа к диагностике и лечению туберкулеза, который является одной из самых распространенных и опасных коинфекций у ВИЧ-позитивных людей.
 • Фонд народонаселения ООН (UNFPA)
  Занимается проблемами репродуктивного здоровья, вопросами охраны здоровья матерей, планирования семьи и гендерного равенства.
Весь список