Понедельник, 02 декабря 2019 года

3,5 тисячі українців протестувались на ВІЛ та інші соціально небезпечні захворювання

МОЗ Украины,   5 декабря, 2015 19:48
<p>В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі <b>СНІДом</b>&nbsp;у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів <b>ВІЛ-інфекції</b>, сифілісу, вірусн
В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусн
В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, з 27 листопада по 01 грудня 2015 р. у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх бажаючих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС). Загалом, тестуванням було охоплено понад 3,5 тисяч осіб. Додатково було забезпечено функціонування мобільних амбулаторій та кабінетів "Довіра" в усіх обласних центрах країни за подовженим графіком.

В рамках соціальної акції "Не Дай СНІДу Шанс!" у десяти гіпермаркетах AШАН у містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів 28 листопада 2015 р. проведено безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс. Участь у ньому взяли 3 069 осіб. За підсумками акції у 23 осіб (0,9 %) виявлено позитивні результати тестування на ВІЛ-інфекцію, у 21 (0,7 %) - на сифіліс, у 27 (1,0 %) - на вірусний гепатит B та у 67 (2,5 %) - на вірусний гепатит С. Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано у м. Одесі (1,2%) та м. Кривий Ріг (2,2%), тобто в регіонах з традиційно високими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції.

Також в 5 містах - Вінниця, Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Ірпінь - за ініціативи МБФ "Альянс громадського здоров'я" було протестовано на вокзалах 564 особи серед яких 11 (1.9 %) - з позитивними результатами тестування на ВІЛ-інфекцію. При додатковому обстеженні проб крові від 92-х осіб за допомогою ІФА у 7 осіб виявлено вірусний гепатит С (7,6%) та у 1 особи -ВГВ (1,1%).

Отримані дані будуть використані для подальшого вивчення та проведення системних досліджень національного масштабу щодо рівня захворюваності на соціально-небезпечні захворювання в країні. Проведення таких соціальних ініціатив та інформаційно-освітніх акцій має значний вплив на свідомість громадян та спонукає їх до більш відповідального ставлення до власного здоров'я та регулярного медичного обстеження задля попередження небезпечних захворювань та їх своєчасного виявлення.

Прес-служба МОЗ України

за інформацією Українського центру контролю за соціально небезпечними

захворюваннями МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України 

Другие новини
 • Немецкое общество международного сотрудничества (GIZ)
  Много лет ведет в Украине масштабные кампании социальной рекламы и курирует ряд образовательных проектов по теме СПИДа.
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
 • UNODC
  Управление ООН по наркотикам и преступности.
 • UNESCO
  UNESCO (ЮНЕСКО) - Организация Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры.
Весь список