Пятница, 24 января 2020 года

100 літрів чорнил для Кабміну

Пациенты Украины,   10 октября, 2015 09:30
100 літрів чорнил для Кабміну | AIDS.UA
12 жовтня відбудеться акція протесту «100 літрів чорнил для Кабміну», під час якої активісти пацієнтських та антикорупційних організацій принесуть під стіни Кабміну бочки з чорнилами, щоб змусити уряд підписати необхідні документи для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям. Акція відбудеться в понеділок, 12 жовтня о 9:30 за адресою: вул. Грушевського, 12/2, навпроти Кабінету Міністрів України.

Перед початком акції активісти проведуть короткий прес-брифінг, в якому візьмуть участь:

 • Дмитро Шерембей, БФ «Пацієнти України;
 • Ніна Астафорова-Яценко, мама дитини, хворої на гемофілію;
 • Ірина Литовченко, БФ «Таблеточки»;
 • Олена Щербан, ГО «Центр протидії корупції».


Бочки зі 100 літрами чорнил буде адресовано Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, Міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі, Міністру фінансів Наталії Яресько, Голові Національного банку Валерії Гонтарєвій із вимогою підписати підзаконні акти для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям. Справа у тому, що півроку представники влади блокують та не підписують необхідні документи. Саме через це досі не підписано жодного договору з міжнародними організаціями: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. Так, передача закупівель ліків міжнародним організаціям знаходиться під загрозою.

Треба нагадати, що відповідний закон (№269-VIII) про передачу міжнародним організаціям закупівель медичних препаратів для хворих Парламент проголосував ще 19 березня цього року. Відповідні підзаконні акти мали бути затверджені до 25 травня 2015 року. Майже півроку через бюрократію, небажання чиновників зробити процес держзакупівель ліків та вакцин прозорим, триває саботаж з боку Кабміну щодо розробки та підписання відповідних документів. Нагадаємо, що ще 8 серпня Міністерство охорони здоров’я заявило, що у 2015 році міжнародним організаціям таким як ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents буде передано закупівлі ліків на 2.5 млрд. грн. за програмами ВІЛ/СНІД, туберкульоз, імунопрофілактика, дитяча онкологія/онкогематологія, доросла онкологія, вірусний гепатит, гемофілія та орфанні захворювання.

Контактна особи: Альона Романюк 093 72 10 800; aliona.r@patients.org.uaМарина Єнжиєвська 067 580 10 12 m.yenzhyevska@prhouse.com.ua.

 

Другие новини
 • Здравохранителі
  Здравохранителі — це проект для пацієнтів, спрямований на поліпшення системи охорони здоров’я України. Наша мета — силами самих пацієнтів забезпечити контроль надання повноцінної медичної допомоги в нашій країні. Основні завдання проекту: послідовна політика, спрямована на підвищення якості медичних послуг, безперебійний доступ до медикаментів та діагностики, зниження вартості препаратів і послуг.
 • Украинский центр контроля за социально опасными заболеваниями
  Подчиняется Министерству здравоохранения Украины
 • Международная организация труда (ILO)
  Сфокусирована на профилактике ВИЧ/СПИДа, снижении уровня дискриминации и защите прав ВИЧ-позитивных людей в рабочей среде – там, где они проводят большую часть своей жизни.
 • Всеукраинская сеть людей, живущих с ВИЧ/СПИДом
  Объединяет граждан Украины, живущих с ВИЧ/СПИД, и защищает их права.
 • UNAIDS
  UNAIDS - объединенная программа ООН по ВИЧ/СПИД.
Весь список