Пятница, 20 ноября 2020 года

У Британії пропонують нову профілактику ВІЛ для геїв

BBC Україна,   16 января, 2016 11:05
<pre>Процес ураження клітини вірусом <b>ВІЛ</b> </pre>
Процес ураження клітини вірусом ВІЛ
Рівень подальшого розповсюдження інфекції у Великій Британії можна зменшити більше ніж на 40%, якщо ліки прийматимуть чоловіки, які мають найвищі шанси захворіти. Про це свідчать дані, опубліковані у британському медичному журналі Lancet.

Експерти говорять, що такий підхід тільки на користь чоловікам, які перебувають у зоні ризику, і його потрібно активно втілювати в життя. Високі шанси підхопити ВІЛ мають геї.За статистикою в різних країнах світу один з 26 геїв інфікований

ВІЛ."Доконтактна профілактика"

Ефективним засобом захисту від ВІЛ є презервативи, однак їхнім використанням нехтують. Натомість минулого року 500 британців спробували на собі альтернативний підхід - так звану "доконтактну профілактику".

За результатами експерименту, один з 13 чоловіків, які протягом року вживають ліки проти ВІЛ, може уникнути хвороби.

Вчені з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини розрахували ефект запровадження такого підходу у Великій Британії.

До 2020 року вчені очікують 16 955 нових випадків ВІЛ-інфекції серед геїв. Якщо 25% найбільш сексуально активних геїв будуть вживати медикаменти від ВІЛ, то 7 399 (44%) з них вбережуться від хвороби.

"Доконтактна профілактика" може значно обмежити появу нових інфікованих, а значить - допомогти стримати епідемію ВІЛ-інфекції серед геїв у Британії", - розповів BBC один із дослідників, доктор Нарат Пуньячароенсін.

Велика перевага

Побоювання, що через вживання медикаментів чоловіки будуть поводитися ризикованіше і, наприклад, нехтувати презервативами, не підтвердилися. За результатами минулорічного дослідження здоров'я 500 чоловіків, рівень захворюваності на інші статеві інфекції, зокрема хламідіоз, не змінився.

"Це дослідження дуже важливе, оскільки демонструє, що у відносно короткий проміжок часу "доконтактна профілактика" допоможе суттєво стримати розповсюдження ВІЛ-інфекції", - вважає Майкл Брейді, медичний директор Terrence Higgins Trust.

BBC Українська служба

 

Другие новини
Весь список