Воскресенье, 22 ноября 2020 года

На Львівщині зменшилася кількість ВІЛ-інфікованих

ZIK,   27 июня, 2016 10:33
26 червня - Міжнародний день боротьби зі вживанням наркотиків та їхнім незаконним обігом.
26 червня - Міжнародний день боротьби зі вживанням наркотиків та їхнім незаконним обігом.
На Львівщині на диспансерному обліку перебуває 1460 наркозалежних осіб. Водночас кількість ВІЛ-інфікованих у цьому році зменшилася, порівняно з минулим, на 4,6%.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я з наркології Мирослава Кабанчик, станом на 1 січня 2016 року у Львівській області на диспансерному обліку перебуває 1460 наркозалежних осіб, протягом 2015 року на облік взято 112 осіб.

Під профілактичним спостереженням з приводу вживання наркотичних та токсичних речовин перебуває 174 дорослих та 31 неповнолітній.

За даними Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, з 2993 ВІЛ-інфікованих осіб, що перебувають на обліку по Львівській області, станом на 1 січня 2016 року, 1309 є споживачами ін'єкційних наркотиків.

Парентеральний шлях передачі ВІЛ, пов'язаний з вживанням ін'єкційних наркотиків, становив у I кварталі 2016 року 23,1% при 27,7% за аналогічний період 2015 року. Отже, намітилася чітка тенденція до зменшення кількості зареєстрованих нових випадків ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків і, відповідно, їх частки серед нових випадків ВІЛ-інфекції.

Водночас історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. проблемою. 26 червня світ відзначатиме Міжнародний день боротьби зі вживанням наркотиків та їхнім незаконним обігом. Він був заснований в 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Наркоманія - це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується непереборним потягом до даної речовини, що в малих дозах викликає ейфорію та призводить до виникнення психічної та фізичної залежності від ефекту. Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні дози. При наркоманії уражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди. Для багатьох пацієнтів наркоманія залишається довічним діагнозом. Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, нині становить не менше ніж 185 мільйонів людей (3% всього населення нашої планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). Збільшується частка неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що споживають наркотики.

Вживання наркотиків вкрай негативно впливає на стан здоров'я, сприяє розвитку багатьох соматичних і психічних захворювань. Наркоманія також супроводжує різні форми злочинності.

Західна iнформаційна корпорація

 

Другие новини
Материалы по теме
 • Международный Альянс по ВИЧ/СПИДу в Украине
  Миссия Альянса - cнижение распространения ВИЧ-инфекции и смертности от СПИДа и уменьшение негативного влияния эпидемии путем поддержки общественного противодействия эпидемии ВИЧ/СПИДа.
 • Детский фонд ООН (UNICEF)
  Одна из самых крупных структур ООН, которая занимается проблемами профилактики ВИЧ/СПИДа среди молодежи и подростков, а также защиты прав женщин и детей в условиях растущей эпидемии.
 • Пациенты Украины (UCAB)
  Работа организации направлена на то, чтобы обеспечить всех пациентов Украины эффективным лечением.
 • Clinton Foundation (Clinton Health Access Initiatives)
  Цель Инициативы Фонда Клинтона по ВИЧ/СПИДу - предоставить высококачественную медицинскую помощь и лечение людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и улучшить системы здравоохранения в развивающихся странах.
 • AIDS Healthcare Foundation (AHF)
  AHF основана в 1987 международная организация по борьбе со СПИДом, которая сегодня ведет свою работу в 36 странах мира.
Весь список