Пятница, 20 ноября 2020 года
Лина Ярославская

ВБО «Позитивные женщины»

Коли страх змінюється на рішучість

26 декабря, 2014 08:26
Мої колеги чоловіки мене запитують: "Чому має бути окрема організація для жінок? Чим саме так відрізняються проблеми жінок з ВІЛ від проблем чоловіків з ВІЛ?".

Я дізналася про свій ВІЛ-статус, коли ще за це викликали "на килим" до головного, а твого колишнього сексуального партнера обіцяли розшукувати з міліцією. Лікар, який ставив мене на облік, казав "ай-яй-яй", і моїм єдиним бажанням було бачити його востаннє у житті. Колеги-медики дивилися на мене з осудом, в їх очах я бачила страх та обережність.

Вже за два дні після сповіщення мені мого діагнозу пішла до ВІЛ-сервісної організації щоб дізнатися більше і... залишилась там працювати. Прийшла, щоб допомогти собі, а вийшло так, що вже 11 років підтримую інших

Але, дякуючи особливостям свого характеру, я не довго малювала фігурки вдома на віконному склі, з'ясовуючи, депресія це чи ні. Вже за два дні після сповіщення мені мого діагнозу пішла до ВІЛ-сервісної організації щоб дізнатися більше і... залишилась там працювати. Прийшла, щоб допомогти собі, а вийшло так, що вже 11 років підтримую інших.

То чому саме жінки?  Чи часто у чоловіка з'являється думка, що потрібно пройти тест на ВІЛ? Навряд чи таке приходить в голову середньостатистичному мужчині. Жінці, можливо, також. Та жінок ніхто не запитує - їх просто обстежують на ВІЛ під час вагітності. І ось в результаті аналізу “плюс. Як прийду додому? Що скажу чоловікові? Раптом це все він? А раптом не він? Як відреагує? Може взагалі не казати?

Далі: вагітність, підготовка до пологів, зустріч з лікарем щонайменше двічі на місяць, стрес. Чи народиться здорова дитина? А якщо ні? Як ставитимуться під час пологів, як прийматимуть пологи? Як уникнути розголосу? Запитань більше, ніж відповідей.

Далі: народження та виховання дитини. Тут вона вже не під серцем, а у самому серці. Як запобігти, щоб не образили, не обізвали, щоб не сказали зайвого? Відтак тягар діагнозу на жінку більший, ніж на чоловіка.

Я радію в той момент, коли очі жінок починають сяяти і страх змінюється на рішучість. Рішучість бути однією з Позитивних Жінок

І разом з усіма цими проблемами жінка ще має бути Жінкою, любити себе, підтримувати свого чоловіка.

Та й взагалі. Я хочу спілкуватися з дівчатами по дівчачому, обіймати їх за плечі, дивитися в очі і бачити в них себе, слухати їх історії, спостерігати як вони змінюються. Я радію в той момент, коли очі жінок починають сяяти і страх змінюється на рішучість. Рішучість бути однією з Позитивних Жінок.  

Новости
Авторы
Весь список