Вторник, 17 ноября 2020 года
Гася Шиян

писательница

Техніка безпеки курортних романів

11 июня, 2018 17:23
Відколи збільшилася кількість дешевих авіаперельотів в Україну, мережу регулярно охоплюють хвилі паніки про те, що іноземці до нас їдуть зовсім не за культурною спадщиною, не за прекрасною природою і навіть не за смачною кухнею, а з приземленою метою секс-туризму.

Наших співгромадянок в цих дописах зображають меркантильними і легкодоступними, а короткотермінових гостей хтивими, безвідповідальними і зверхніми. Особливо істерія загострюється, якщо якийсь розумник раптом опублікує свої польові дослідження і книжка Bang Ukraine вийде у серії практичних посібників з легковажних розваг у різних країнах.

Звісно, кожен стереотипний образ має під собою якісь підстави, але щоби не вішати на усіх однакові ярлики варто спробувати розібратися у ситуації без надмірного моралізаторства і заламування рук.

Отже, в першу чергу, треба зауважити, що те, що в Україні таврують, як секс-туризм, насправді не більше ніж пошук пригод у подорожах. Це легко зрозуміти, якщо проаналізувати переліки країн найбільш привабливих для секс-туристів і де ця справа часто навіть поставлена на потік тур-агенціями (згадаймо «Платформу» Уельбека). Такі пункти призначення чітко діляться на декілька груп: розвинуті країни з позитивним ставленням до сексу та різними формами легалізації проституції (Данія, Італія, Німеччина, Норвегія, Іспанія, Фінляндія, Голландія, Канада, Нова Зеландія), азійські країни де секс-послуги часто перебувають у сірому полі, але мають цікавий культурний бекграунд (Японія, Тайланд, Індонезія, Китай) країни де проституція є наслідком бідності (Камбоджа, Гаїті), а також такі екзотичні випадки, як Кенія і Ямайка де поширена чоловіча проституція для жінок.

Очевидно, що чим складніша соціальна ситуація на фоні, тим більше ризиків експлуатації секс-працівників та працівниць, насилля, загроз для життя і здоров’я.

Проте Україна поки в жоден з цих переліків омріяних секс-оаз не потрапила і найближчим часом навряд чи потрапить, бо не надто вписується у жодну з категорій.

І все ж важливо визнати що мати однією з цілей подорожі сексуальні пригоди цілком нормально і для чоловіків, і для жінок, бо у багатьох людей в житті є фаза, коли їм цікаво спробувати тілесного розмаїття. Курортні романи як явище існували навіть тоді, коли декларативно сексу у нас не було, просто зараз люди менше цього соромляться і мають більше інструментів в руках, щоб швиденько замутити інтрижку. Головне, коли робиш те, що хочеться, мати чіткі правила поваги до інших і до себе.

Правду кажучи, якщо аналізувати, залежно від локації, такі мережі, як Tinder, Feeld та інші платформи для знайомств, то в Парижі чи Ріо-де-Жанейро значно легше знайти партнерів для інтрижки без зобов’язань. Коли я бачу в літаках зграйки шукачів чи шукачок пригод з характерними бісиками в очах, то це у мене завжди викликає дуже піднесені емоції і навіть певне зворушення. Мені хочеться побажати їм класно провести час, куди б вони не прямували.

Головне пам’ятати правила безпеки і взаємоповаги, актуальні для усіх сексуально активних індивідів:

- Вмійте чути і казати «НІ». Навіть якщо ви засумнівалися, що вам хочеться продовжувати у момент, коли давати задню здається вже не зручно, не зважайте на умовності, впевнено одягайте розкидані по підлозі речі і йдіть додому. Хвилька непорозуміння з людиною, яку ви ніколи більше не побачите, вартує фізичного і психологічного комфорту наступного дня.

- Кажіть «ТАК», лише якщо відчуваєте, що справді цього хочете. Не зважайте на умовності, що ж про вас подумають, якщо ви опинитеся в чужому ліжку у перший ж вечір, але й не женіться за статистикою, намагаючись довести щось собі, друзям, колишнім. Слухайтеся інтуїції свого тіла, вона рідко підводить.

- Завжди намагайтеся, щоб були люди, які знають, хоча б де ви, якщо навіть не хочете розголошувати з ким. Напишіть таємне повідомлення другу чи подрузі, яким довіряєте. Якщо подорожуєте самі, новому знайомому з хостелу. Не обов’язково ділитися цією інформацією з бабусею чи усією аудиторією на фейсбуці, але всі ж ми маємо людей, з якими добре наступного дня попліткувати на відверті теми і які при цьому не ставитимуть зайвих питань, якщо ви попросите.

- Користуйтеся презервативами, завжди майте їх з собою, навіть якщо нічого не плануєте. Не розраховуйте у цьому на випадкового партнера, щоб не втрапити в дурну ситуацію турів нічними аптеками і незграбного копирсання із незнайомим виробом, який вперше тримаєте в руках. Хлопець ви чи дівчина, навчіться їх надягати – на собі чи на бананах з огірками, руками чи ротом. Основна ваша задач – отримати цей латексний бар’єр від небажаних проблем. Не погоджуйтесь на незахищений секс, навіть якщо ви жінка і застосовуєте інші засоби запобігання вагітності. Якщо в сексуальних розвагах беруть участь декілька людей – при зміні партнера змінюйте презерватив, не забувайте про це, навіть якщо пристрасть вас поглинула повністю.

- Якщо у вас період бурхливої сексуальної активності, регулярно робіть аналізи на ВІЛ та інші захворювання, які передаються статевим шляхом (ЗПСШ), навіть якщо не практикуєте незахищений секс. Не наражайте на ризик своїх потенційних майбутніх партнерів і дітей. Зараз це доступна і часто безкоштовна послуга. Не чекайте обставин, які вас змусять, бо потрібна довідка у військкомат чи у картку вагітної. Ставтеся до власного здоров’я відповідально.

- Якщо при флірті у соцмережах вам починають натякати на гроші за сексуальні послуги, краще не розгортайте спілкування з цією особою, буде, як мінімум, менш цікаво, ніж з тим, хто буде з вами з власного бажання. Людей, які люблять секс так само безкорисливо і щиро, як ви, достатньо навіть у найконсервативніших локаціях. Рівняння «секс = гроші» спрощує процес домовленостей, але знецінює задоволення.

- Якщо ви у стосунках – обговорюйте з партнером свої таємні фантазії. Прислухуйтесь одне до одного, можливо ви готові до нових пригод разом. Дуже захопливо, коли найпотаємніші бажання знаходять відгомін у тілі і уяві іншого. І немає нічого гіршого, ніж шкодувати про те, що змарнували найкращі роки свого сексуального потенціалу через якісь умовності.

- Якщо ваші моральні установки чи життєва фаза у конфлікті з тим, щоб вдаватися до безладних сексуальних контактів, – не піддавайтеся тиску моди і оточення, які переконують, що це єдиний спосіб досягнути дзену чи крутості. Ваше тіло і психологічне самопочуття не належать більше нікому. Робіть все для того, щоб бути з ним в комфорті. Врешті-решт, утримання – найнадійніший захист від ЗПСШ. А крім того, немає нічого гіршого, ніж відчувати, що ви витрачали свої емоції і енергію на те, що було невчасно і неприємно.

- Не почувайтеся зобов’язаними чи винними і не очікуйте забагато від інших. Якщо ви шукаєте постійних стабільних стосунків, то не йдіть на побачення з тими, у кого явно легковажніші наміри, і навпаки. Чітко формулюйте свої очікування і ставте прямі запитання іншим. Ранкове смс подяки теж пишіть винятково у ситуації, коли вам хочеться.

- Не розбивайте серця. Отримуйте від життя максимум задоволення, куди б вас не занесло!

Новости
Авторы
Весь список